o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus. Korea Północna otrzyma pomoc

45
Podziel się

Przedstawiciele Czerwonego Krzyża poinformowali o transporcie z pomocą medyczną, który ma zostać wysłany do Korei Północnej. W państwie Kim Dzong Una wciąż oficjalnie nie ma ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Koronawirus. Do Korei Północnej wysłano pomoc.
Koronawirus. Do Korei Północnej wysłano pomoc. (KCNA)
bDUjPZLV

Czerwony Krzyż ogłosił, że jest blisko sukcesu w sprawie Korei Północnej. Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) niedługo wyślą pomoc do państwa Kim Dzong Una w związku z pandemią koronawirusa.

IFRC pozyskało teraz wymagany sprzęt i pracuje nad jak najszybszym przetransportowaniem go do KRLD - ogłosiła Ellie Van Baaren, rzeczniczka Czerwonego Krzyża.

Koronawirus. Pomoc dla Korei Północnej

Przedstawiciele organizacji podkreślają, że transport pomocy dla Koreańczyków zostałby wysłany dużo wcześniej, jednak napotkano przeszkody natury formalnej. Kraje zaostrzyły kontrole graniczne, a sama Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna prawie całkowicie zamknęła swoje granice.

bDUjPZLX

Zobacz też: Ćwiczenia w Korei Północnej. Kim Dzong Un wszystko obserwował

Na tym etapie ciężko pracujemy, aby pomoc dotarła do KRLD do końca kwietnia. Warunkiem strony koreańskiej jest 10-dniowa kwarantanna w Sinuiju - informuje Van Baaren.

bDUjPZMd

Co znajdzie się w przesyłce? 10 tys. zestawów testowych na koronawirusa, masek i rękawiczek ochronnych. IFRC uzyskało zwolnienie z międzynarodowych sankcji od Organizacji Narodów Zjednoczonych pod koniec lutego. Jednak wtedy pojawiły się problemy związane z globalnym niedoborem maseczek medycznych i rękawiczek, a potem ograniczenia wprowadziły władze Korei Północnej - informuje portal NK News.

Północ wciąż upiera się, że w kraju nie odnotowano ani jednego zarażenia koronawirusem. Minister zdrowia O Chun-Bok powtórzył to w trakcie niedzielnej sesji parlamentarnej. Koreę Północną wspierają w związku z koronawirusem także inne organizacje pozarządowe, m.in. UNICEF i Lekarze bez Granic. Próżno szukać jednak informacji o tym na stronach Koreańskiej Centralnej Agencji Prasowej. Zamiast tego północnokoreańska agencja chętnie informuje czytelników o ofiarach koronawirusa w Korei Południowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUjPZMy
KOMENTARZE
(45)
laluś
rok temu
Czy każdy dyktatorek, ma duży brzuch i jest niskiego wzrostu, a na dodatek łamie prawo przez siebie ustanowione.
Bo tak jest
rok temu
pewnie , że nie ma! Tam ludzie prawie nie chorują ! np na cukrzyce choruje tylko jedna osoba w kraju ( i jest to również jedyna osoba otyła)
zielony krzyż
rok temu
wyślą im wirusa żeby nie czuli się wykluczeni
bDUjPZMz
3ee
rok temu
oczywiscie ze nie ma i nie bedzie kazdy koreanczyk z objawami koronawirusa od razu jest rozstrzeliwany wraz z rodzine tak dla bezpieczenstwa
demonium
rok temu
Wojsko przejmie transport i tylko Kim że świtą będzie miał maski.
Najnowsze komentarze (45)
whatever
10 miesięcy temu
Mędzynarodowe sankcje dla głodujących ludzi zarządzanych przez władcę absolutnego? Poziom pomocy jak za czasów II WŚ w przez nazistowski Czerwony Krzyż.
Ala
11 miesięcy temu
Po co oskarżają usa o rozpylenie korono...skoro nie ma tam nawet 1gilo zarażonego????
Lutek
rok temu
Grubasa mi nie żal, ale tych biednych, zwykłych ludzi bardzo..
dosia
rok temu
A maskami i sprzętem będzie zarządzał Kim z ,,rządem'', tak jak chciał PiS zrobić ze sprzętem Owsiaka. Doborowe towarzystwo.
U-235
rok temu
Nie wiedziałem, że IRC handluje amunicją. Czyżby Kimowi skończyło się lekarstwo 9x18 albo 7,62x39? Żeby nie sąsiadujące Chiny i Korea Południowa, pewnie już dawno dostałby lek na wszystko w postaci 1,5 kT TNT w zwartej uranowej pigułce.
djan
rok temu
skoro nie ma tam wirusa to po co te maseczki u generałów
Janek
rok temu
Polska <3 Korea Północna dwa bratanki
Polak
rok temu
kosztem życia własnego narodu bawi się obłąkana opasła BESTIA
bDUjPZMr
Tomek7
rok temu
skoro tam nie ma chorych to po co jest wysylana pomoc? dajcie to do innego bardziej potrzebujacego kraju
mario8701
rok temu
godz. 09:00 liczba zakażonych - 1 godz. 09:02 liczba zakażonych - 0 godz. 09:04 liczba zakażonych - 1 godz. 09:06 liczba zakażonych - 0 itd.itd.:)
Nina
rok temu
Może to on wypuścił tego wirusa
Eeeee
rok temu
Czerwony Krzyż finansuje czerwony terror w Korei Płn. Warto pamiętać o tym fakcie wspierając organizacje charytatywne.
Vss
rok temu
To co wyślą to nie będzie dla zwykłych ludzi.
Xxx
rok temu
Ten kozi Bobek fajnie jak by go złapał bo taki nygus powinien już dawno być w piachu, szkoda gadać ze świat nic nie robi z takim zwyrodnialcy co nawet pola nawozi ludKim mięsem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić