Angelika Karpińska| 

Koronawirus. Kościół Anglii wprowadza obostrzenia. W ślubach może uczestniczyć 5 osób

8

Kościół Anglii przekazał, że w związku z pandemią koronawirusa, liczba osób uczestniczących w ślubach będzie ograniczona do 5 (para młoda, kapłan oraz świadkowie).


Koronawirus. Kościół Anglii wprowadza obostrzenia. W ślubach może uczestniczyć 5 osób
(iStock.com)

W tym tygodniu Kościół Anglii zawiesił nabożeństwa z udziałem wiernych. Przekazano, że kościoły pozostaną otwarte, by ludzie mogli się w nich samodzielnie modlić. Nadal mogą odbywać się śluby, chrzty i pogrzeby.

W czwartek pojawiły się nowe wytyczne dotyczące organizowania ślubów kościelnych. Zgodnie z nimi, w ceremonii będzie mogło uczestniczyć tylko 5 osób - para młoda, ksiądz oraz dwóch świadków.

W ślubach nie będą brać udziału np. organiści i kościelni. Uroczystość będzie można nagrać lub transmitować za pośrednictwem takich platform jak Skype.

Jeśli para chce odwołać ślub, wówczas wszelkie opłaty i kaucje wpłacone do kościoła zostaną zwrócone w całości, a jeśli para zechce go przełożyć, kościół będzie z nimi współpracował, aby w miarę możliwości znaleźć odpowiednią datę - przekazał Kościół Anglii.

Podobne ograniczenia będą obowiązywały w przypadku chrztów. Do sakramentu przystąpi tylko ograniczona liczba kandydatów. Oprócz nich w ceremonii będą mogli uczestniczyć jedynie ich rodzice lub opiekunowie, rodzice chrzestni i kapłan.

Zobacz także: Ślub w czasach zarazy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić