Koronawirus. Król Arabii Saudyjskiej pokryje koszty leczenia każdego zakażonego

137

Kolejne państwa mierzą się z dramatycznymi skutkami pandemii koronawirusa. Na kolejne kroki, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, zdecydowała się Arabia Saudyjska. Król ma zamiar opłacić leczenie wszystkich zarażonych w kraju.

Król Arabii Saudyjski proponuje zapłacić za leczenie pacjentów z koronaawirusem.
Król Arabii Saudyjski proponuje zapłacić za leczenie pacjentów z koronaawirusem. (Getty Images, Mikhail Metzel\TASS)

Arabia Saudyjska mierzy się z pandemią koronawirusa. Państwo zawiesiło już wszystkie połączenia lotnicze. Nie funkcjonuje także transport publiczny, a wierni nie mogą się gromadzić na modlitwach.

Kraj zmaga się także z trudną sytuacją gospodarczą. Ze względu na pandemię w ciągu ostatnich tygodni popyt na ropę naftową zdecydowanie zmalał, co spowodowało także gwałtowny spadek cen. Z kolei w obliczu globalnych obaw o niedobór żywności ministerstwo rolnictwa podjęło kroki w celu zwiększenia dostaw pszenicy i zwierząt gospodarskich .

Przywódcy podejmują kroki na rzecz zarażonych wirusem. Minister zdrowia Tawfiq Al Rabiah oświadczył, że król Salman pokryje koszty leczenia wszystkich pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2, informuje Reuters. Podkreślono także, że stałe wysiłki na rzecz przeciwdziałania epidemii podejmuje syn króla, książę Muhammad ibn Salman.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Matyja apeluje ws. testów. Mówi o "załamaniu polskiego systemu"

W ubiegłym tygodniu król Salman przewodniczył nadzwyczajnemu wirtualnemu szczytowi G20. Przywódcy 19 najbogatszych państw świata i Unii Europejskiej postanowili podjęli działania w celu globalnej walki ze skutkami pandemii koronawirusa. W tym celu zdecydowali się przeznaczyć równowartość 20,6 biliona złotych na wsparcie światowej gospodarki.

Do tej pory w Arabii Saudyjskiej stwierdzono 1453 przypadki koronawirusa, najwięcej spośród państw Zatoki Perskiej. To jednak wynik znacznie niższy niż w wielu państwach, gdzie wirus dotarł wcześniej. Zapowiada to możliwość pogarszającej się sytuacji z każdym kolejnym dniem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić