Wojciech Darewicz| 

Koronawirus. Królowa Elżbieta II usuwa się w cień. Duże zmiany w Wielkiej Brytanii

8

Królowa Elżbieta II ma 93 lata. Ze względu na epidemię koronawirusa i podeszły wiek, monarchini została odizolowana od bliskich, a liczbę usługujących jej poddanych znacznie ograniczono. Na czas pandemii królowa usuwa się w cień. Jak podają brytyjskie media, jej obowiązki przejęli William i Kate.

Elżbieta II w królewskiej biżuterii
Elżbieta II w królewskiej biżuterii (Getty Images)

Królowa nie przebywa ze swoimi bliskimi. Wyjątkiem jest jej mąż, książę Filip. Jak podaje Daily Mail, oboje przebywają odizolowani w rezydencji w Windsorze.

Pracowników królewskiego dworu odesłano do domu. Świta monarchini liczyła około 100 osób. W pracy pozostało jedynie 8 z nich. W tym dwoje najbliższych współpracowników. Decyzja ta podyktowana jest zagrożeniem jakie stanowi koronawirus. Dla bezpieczeństwa Jej Królewska Mość nie spotyka się nawet z najbliższymi. Wg. informacji tabloidu dotyczy to też księcia Edwarda, jej najmłodszego dziecka, które mieszka w okolicy.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Spekulacje, kto przejmie tron po Elżbiecie II

Ciężar obowiązków królowej przeszedł na barki Williama i Kate. Zdaniem dworskich korespondentów, to oni mają w tych trudnym czasach stanowić podporę dla Brytyjczyków. Widać to był już wcześniej, gdy William wygłaszał zamiast królowej pierwsze oficjalne oświadczenie związane z pandemią.

Kto następcą tronu? Obserwatorzy spodziewają się, że tron po królowej przejmie właśnie William. Wnuk Elżbiety budzi dużo mniejsze kontrowersje niż jego ojciec. Obecne sytuacja zdaje się potwierdzać te spekulacje.

Zobacz także: Zobacz także: Praca u rodziny królewskiej

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić