Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Najnowsze ustalenia naukowców. COVID-19 niszczy nie tylko płuca

68
Podziel się

Okazuje się, że koronawirus atakuje nie tylko płuca. Naukowcy twierdzą, że jest szczególnie groźny dla pacjentów z chorym sercem.

Koronawirus atakuje nie tylko płuca, ale i serce.
Koronawirus atakuje nie tylko płuca, ale i serce. (East News, Jakub Walasek)
bCIcLdTp

Niepokojące ustalenia naukowców. Wyniki ich badań wykazały, że koronawirus może zaatakować centralny narząd człowieka nawet wtedy, gdy pacjent nie miał z nim wcześniej żadnych problemów.

Istnieje prawdopodobieństwo, że nawet w przypadku braku wcześniejszych problemów z sercem, osoba chora na COVID-19 może być narażona na obrzęk tego narządu - mówi dr Mohammad Madjid, główny autor badania i asystent profesora kardiologii w McGovern Medical School w UTHealth w Teksasie.

Zobacz także: Polacy stworzyli wzór przyłbicy medycznej. Zainteresowanie ich przerosło

bCIcLdTr

Wyniki najnowszych badań zostały opublikowane w czasopiśmie "JAMA Cardiology". Choć uszkodzenie mięśnia sercowego może nastąpić u każdego zainfekowanego pacjenta, to ryzyko jest o wiele większe w przypadku osób, które od dawna cierpią na problemy związane z układem sercowo-naczyniowym.

Osoby z wadami serca w grupie podwyższonego ryzyka. Właśnie one są najbardziej narażone na rozwój ciężkiego przypadku COVID-19. "Według badań chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, liczba przypadków śmiertelnych wśród osób, u których stwierdzono zarówno problemy z sercem, jak i obecność wirusa SARS-CoV-2 wyniosła 10,5 procent. Dane dotyczą okresu od 30 grudnia 2019 roku do 11 lutego 2020 r."- analizuje tech.wp.pl.

Badania dokonane w Wuhan stawiają sprawę jasno

W Wuhan przeprowadzono badania na 187 pacjentach borykających się z COVID-19. Wykazały one, że koronawirus uszkodził mięsień sercowy u 28 procent zainfekowanych. Wśród osób, które cierpiały na choroby układu sercowo-naczyniowego, a dodatkowo ich serce zaatakował wirus SARS-CoV-2, śmiertelność wynosiła aż 70 procent.

bCIcLdTx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCIcLdTS
KOMENTARZE
(68)
Nick
4 miesiące temu
Jeżeli to prawda mamy pozamiatane.
hmn
4 miesiące temu
Wydaje mi się,że jeśli płuca nie są w stanie natlenić krwi to stąd te uszkodzenie serca.Wszystko idzie w parze
pawel
4 miesiące temu
tak się kończą zabawy chłopców w laboratorium w mutowanie wirusa grypy +++
bCIcLdTT
Marek
4 miesiące temu
Nie tylko wirus niszczy pluca i serce. To samo mozna powiedziec o lekach na Hiv i malarie.
dfgvb
4 miesiące temu
tak zmutowany w laboratoriach - wszystko zorganizowane zaplanowane
Najnowsze komentarze (68)
TO HISTORIA
3 miesiące temu
TAK JEST WTEDY GDY NAUKOWCY ZABAWIAJĄ SIĘ W PANA BOGA. TA CHIMERA KTÓRA POWSTAŁA Z DWÓCH WIRUSÓW NORMALNIE W PRZYRODZIE NIGDY BY NIE POWSTAŁA . A POWSTAŁA SZTUCZNIE NA DRODZE INŻYNIERII GENETYCZNEJ STAJĄC SIĘ BRONIĄ BIOLOGICZNĄ . A WŁAŚNIE O TO CHODZIŁO. A STAŁO SIĘ TO JUŻ W 2015R.NAD TĄ CHIMERĄ PRACOWALI NAUKOWCY USA , CHIN I IZRAELA .SKAŻENIE LUDZI DOSZŁO W WUHAN , TO WIEMY NA PEWNO . RESZTA NIE WYJAŚNIONA. TO JEST WOJNA BIOLOGICZNA WYDANA ŚWIATU , KTÓRA SIĘ NIE SKOŃCZY . TO POCZĄTEK ŚWIATOWEGO KATAKLIZMU . LUDNOŚĆ AFRYKI CZEKA ZAGŁADA .
wyrocznia
3 miesiące temu
serce, pluca , mozg, plodnosc-robi sie z tego dluga lista. Mateczka natura robi z nami porzadek. Kolejne ukryte powiklania beda z czasem ciagle wylazic. Ludzie sa gorsi od karaluchow na tej planecie, bo choc karaluchow i szczurow jest duzo wiecej jak ludzi, nikt tak nie niszczy tej planety jak ludzkie badziewie
Payryna
3 miesiące temu
Wow ale się ogarnęli.. Hahaha.. Komurka macierzysta to właśnie ta komurke atakuje wirus moim zdaniem czyli.. A z resztą poczytajcie sami w jakich organach one się znajdują..
Mariusz
3 miesiące temu
Nikt nie pisze o takich rzeczach tylko jak zwykle polska jest najmądrzejsza w całej Europie i tylko straszą ludzi cały czas
doom
3 miesiące temu
Od H5N1, przez A/H1N1 do SARS-CoV-21 Ludzie, ludziom... Słuchajcie GADOWSKIEGO na YT
gośc
3 miesiące temu
Słuchajcie Gadowskiego na YT! Odsłania tajemnice wprowadzenia koronawirusa do obiegu
Netoperek
3 miesiące temu
Komu potrzebne są takie odkrycia? To w czymś pomaga? Bardziej bym wolał przeczytać: naukowcy znaleźli lek na koronawirusa. Jakim naukowcem trzeba być , by swierdzić : I odpada lewa noga! Kpiny, panowie NAUKOWCY.
gość
3 miesiące temu
CO TO MOZE BYC? SPRAWA DOTYCZY TAJEMNICZEJ CHOROBY (PRZYPUSZCZAM ZE TO JAKIS WIRUS).  ZAOBSERWOWAŁEM TO  W 2006 ROKU.  DZIŚ JUŻ WIELU LUDZI JEST ZAKAŻONYCH.   OBJAWY SĄ NASTĘPUJĄCE.   KASZEL NIEUSTĘPUJĄCY MOŻE BYĆ CIĄGŁY LUB KILKA ODKASZLNIĘĆ W CIĄGU DNIA, JEŻELI UTRZYMUJĘ SIĘ DŁUŻEJ NIŻ 3 MIESIĄCE, UCZUCIE DRAPANIA W OKOLICY MOSTKA ,BEZ WYRAŹNEJ TEMPERATURY, KATARU OSŁABIENIA NIC CO MOŻNA BY POWIĄZAĆ Z ANGINĄ CZY GRYPA.  PROBLEMY Z UKŁADEM MOCZOWYM , PARCIE NA PĘCHERZ PRZY NIEWIELKICH NAWET ILOSCIACH SPOZYTYCH PŁYNÓW. NIEMOŻNOŚĆ UTRZYMANIA MOCZU NAWET U MŁODYCH,  ZDROWYCH OSÓB OBU PŁCI.  TAKIE OBJAWY MA KILKA ZNANYCH MI OSÓB Z RODZINY I NIE TYLKO – JEŚLI CHODZI O UKŁ. MOCZOWY, JEŚLI CHODZI O TAJEMNICZY KASZEL TO Z TEGO CO WIDZĘ ZARAŻONYCH JEST 20% POPULACJI KRAJU. TRUDNO TO WYKRYĆ BO ŁATWO TO POMYLIĆ Z PRZEZIĘBIENIEM ALE NA UWAGĘ ZASŁUGUJE CZAS TRWANIA. KASZEL ROZPOZNAJĘ ZE SŁUCHU BO JEST INNY OD TEGO PRZY GRYPIE CZY PRZEZIĘBIENIU (JAKBY TAKIE ODKASZLNIĘCIA).  BADANIE MOCZU KRWI NIC NIE WYKAZAŁO PŁUCA CZYSTE, BACKT ALERT CZYSTY ŻADNYCH GRUŹLIC ITP., WIĘC POZOSTAJE WIRUS.  W DALSZEJ FAZIE MIAŁEM WYDZIELINĘ Z OSKRZELI KTÓRA TWORZYŁA COŚ JAKBY PIANE PROWADZIŁO DO DUSZENIA.  PÓŹNIEJ JAKIMŚ CUDEM TO PRZESZŁO I WIĘCEJ NIE WRÓCIŁO, ALE KASZEL POZOSTAŁ MAM TEŻ INNE OBJAWY ALE NA RAZIE WYSTARCZY.  POSTAWA LEKARZY – ZDZIWIENIE, IGNORANCJA, NIEDOWIERZANIE, BAGATELIZOWANIE.  PRZEPISUJĄ SYROP PRZECIW KASZLOWY, NA ZASADZIE JAK NIE KASZLE TO JUŻ ZDROWY, LUB ZGANIAJĄ NA ALERGIĘ (JA JESZCZE NIE SŁYSZAŁEM O ZARAŹLIWEJ ALERGII)  PRÓBOWAŁEM ROZMAWIAĆ Z LEKARZAMI LECZYŁEM SIĘ W SZPITALU NA ODDZIALE PŁUCNYM BEZSKUTECZNIE. DZIŚ Z PERSPEKTYWY CZASU WIDZE ŻE MOŻE TO BYĆ JAKIŚ RODZAJ KORONAWIRUSA SARS LUB MERS, ALE JEŚLI TO PRAWDA TO JEST TO CHOROBA PRZEWLEKŁA Z NAWROTAMI  I ZARAŹLIWA A NIE JAK PODAJĄ WIRUSOLODZY ŻE RAZ PRZEBYTA INFEKCJA I NABIERA SIĘ ODPORNOŚCI, CHOROBA OGRANICZA SIĘ LATEM ALE TYLKO CO DO KASZLU NIE CO DO UKŁADU MOCZOWEGO. ZDANIE WIRUSOLOGÓW JEST DLA MNIE WAŻNE ALE MOJE OBSERWACJE POTWIERDZAJĄ COŚ ZUPEŁNIE  INNEGO.. DO TEJ PORY INTERNAUCI PODAWALI ŻE MÓGŁ TO BYĆ KRZTUSIEC, Z TYM ŻE OBJAWY ZE STRONY UKŁ.. MOCZOWEGO SIĘ NIE ZGADZAJĄ.
bCIcLdTL
n1efart
3 miesiące temu
łał... od 1,5 tygodnia wiadomo, że atakuje płuca, serce i jądra, a radaktor nagle wypisuje "najnowsze ustalenia", jacyś opóźnieni tutaj są.
KLP
3 miesiące temu
ale naS OBDARZYLI AMERYKJAŃSCY GLOBALIŚCI PIĘKNA CHOROBĄ ONA MIAŁA ZABIJAC TYLKO CHORYCH NA RAKA PO CHEMOTERAPI SATRYCH . MIELIŚMY PŁACIĆ ZUS I Z NIEGO NIE KORZYSTAĆ.
Zdzisław
3 miesiące temu
Rzekomy "wirus SARS-CoV-2" powodujący jednostkę chorobową "Covid-19", to w rzeczywistości rodzaj broni bakteriologiczno-biologicznej!. To patogen który w naturze Nie występuje.
pilęgniarka
4 miesiące temu
Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.Więc nie raniąc innych ,chciałam poinformować ,że Grodzki,no ten wiecie odkrył ze koronowirus będzie w pierwszej kolejności atakował tych co im pocą i śmierdzą nogi Jest to środowisko w którego ten wir nie akceptuje.Tak że następną chorobą towarzyszącą będzie smrodonóg.
Noi
4 miesiące temu
Drugi atak wirusa jesienią, tym razem będzie brać ze wszystkich półek!
DOOM
4 miesiące temu
Nawet osoby nie wykazujące objawów chorobowych mają zniszczone płuca od kilku do kilkunastu procent! A w przyszłości jakie będą tego skutki, trudno oszacować!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić