o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Koronawirus. Nie wszyscy mają równe szanse

28
Podziel się

Zagrożenie związane z koronawirusem nie jest jednakowe dla wszystkich zarażonych. Naukowcy oszacowali, które osoby są zagrożone w szczególny sposób i jak stan zdrowia przed infekcją wpływa na szanse na pokonanie choroby.

Koronawirus. Nie wszyscy mają równe szanse
(Materiały prasowe)
bDYheXsR

Komu zagraża koronawirus? Powszechne przekonanie o wieku, jako głównym czynniku ryzyka, znajduje tylko częściowe potwierdzenie w badaniach.

Chińscy naukowcy przeanalizowali informacje, uzyskane od 191 osób zarażonych wirusem, spośród których 54 zmarło. Co istotne, u połowy z zarażonych zdiagnozowano inne, dodatkowe schorzenia, jak nadciśnienie, cukrzycę czy chorobę wieńcową.

Grupa ryzyka

Niewielka liczba przeanalizowanych przypadków ogranicza precyzję uzyskanych danych, jednak autorzy badania mają nadzieję, że zebrane przez nich wyniki okażą się przydatne.

bDYheXsT

Chodzi przede wszystkim o możliwość oceny, dla kogo zarażenie koronawirusemkoronawirusem oznacza szczególnie wysoki poziom ryzyka i na których pacjentach warto skupić wysiłki, aby uniknąć ich śmierci.

Zobacz także: Pierwszy zgon z powodu koronawirusa w Polsce

bDYheXsZ

Koronawirus – leczenie i profilaktyka

Uczestniczący w badaniach profesor Bin Cao wskazuje, że pacjenci z COVID-19 powinni być traktowani jak szczególnie ostre przypadki grypy, a terapia antywirusowa może skrócić czas, w którym chory roznosi wirusa, stanowiąc potencjalne zagrożenie dla otoczenia.

Szczegóły dotyczące badania zostały opublikowane w czasopiśmie „The Lancet”.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYheXtu
KOMENTARZE
(28)
Święty zWujka
rok temu
Jedno mnie bardzo ciekawi , otóż w jaki sposób zamykając imprezy,galerie ,szkoły wirus nas ominie a co z kościołami czy tam nie ma zgrupowań?księża tzn kuria jeszcze zagęściła mszę dla wiernych by wszyscy mogli się pomodlić.....parodia!!! Na znak pokoju nie podawać sobie dłoni oto ale już siedząc w gronie kilkudziesięciu osób mniej niż metr jesteśmy bezpieczni?...
OLO
rok temu
ZAMKNAC WSZYSTKIE ZAMKNIECIA A CORONE WYSLAC NA NOWOGRODZKA I WIEJSKA
Prezes
rok temu
ZAMKNĄĆ GRANICĘ !!!!!!!!! Bo pogonimy ten rząd
bDYheXtv
ASA
rok temu
CELA+ CZEKA NA BUFONA-ŁAPÓWKARZA !
kkkkkkZZyyy
rok temu
usuwają najsłabszych sprytnie !!!!!!!!!!
chłop
rok temu
a wracają i nas zarażają, do dziadków, stryjów, wujów, rodziców, i przypomną sobie najdalsza rodzinkę, no, jak kłopot to do mamy, kwarantanna dla nich bez wyjątku tak jak robią to Czesi, brawo Czesi!
chłop
rok temu
Rodacy nasi wracają, do Polski tej biednej, czyli kwarantanna dla nich bez wyjątku, bracia rodacy pomyślcie o nas, czemu opuszczacie dobrobyt a jedziecie do nędzy?
mateusz
rok temu
kwarantanna dla tych co wracają zagranicy, niech nam nie nanoszą paskudztwa, oni przyjeżdżają z kasą a my? dziady, i krążą po sklepach jak na wycieczce, a siedzieć w chałupie, wróciliście do ojczyzny, uszanujcie nas krajan, a nie jak trwoga to dopiero do Boga
set
rok temu
Rafał Dutkiewicz PO odebrał Nagrodę Jerozolimy za "wzmacnianie lokalnej społeczności żydowskiej"
jasia
rok temu
Rząd do dymisji, i po epidemii
felix
rok temu
Sami widzicie największszym zagrożeniem skoczkowie byli obwałowani Natychmiast samolocik po nich wysłali Niszowa dyscyplina a takiej Wierus się nie ima. Obrady dali zawody przerwali inni zostali a po nich geniusz zadecydowali i Samolot posłali.Prezydencki! Wczoraj sobie kupił a dziś wyslał Lecą lecą dzielne chłopaki co nawet do 50 się nie łapali a do 30 też nie wielu Kwarantanna dla tych synków winna być w kraju fiordów
Fan
rok temu
I się okazało w prawdziwym kryzysie, że o swych obywateli dbają tylko państwa narodowe. Żadna Unia, Uni nie ma.
Kpina!!!
rok temu
UE milczy odnośnie pandemii ale pół roku głośno debatuje nad krzywizna banana. Wypowiada się o praworządności Polski a jak teraz mogą umrzeć tysiace Europejczyków to UE nie ma!!!! KPINA
bDYheXtn
Wrocław
rok temu
Takie info. Izraelita z Jerozolimy zarażał we Wrocławiu. Kto miał kontakt osobisty niech lepiej siebie obserwuje, nie roznosi zarazy dalej i w razie czego kontakt z zakaźnym.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić