Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Koronawirus. Nowe objawy. USA poszerzyły listę

95

Nowe objawy koronawirusa w USA. Rządowe Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) dodały na swoją stronę internetową sześć nowych objawów, które występują u osób zakażonych koronawirusem.

Koronawirus w USA. Centrum Kontroliu i Prewencji Chorób poinformowało o najnowszych objawach zakażenia koronawirusem.
Koronawirus w USA. Centrum Kontroliu i Prewencji Chorób poinformowało o najnowszych objawach zakażenia koronawirusem. (Getty Images, NurPhoto)

Agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych do nowych objawów zalicza dreszcze, bóle i drżenie mięśni, bóle głowy i gardła oraz okresowy zanik smaku i węchu. Na liście widniały już gorączka, kaszel i duszności, które zalicza się do najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia koronawirusem..

Koronawirus. Nowe objawy na liście CDC

Zadaniem Centrów Kontroli i Prewencji Chorób jest przede wszystkim zapobieganie chorobom, zwłaszcza tym zakaźnym, a także ich monitorowanie i zwalczanie. CDC zajmuje się również profilaktyką i poprawą stanu zdrowia Amerykanów.

Jak podaje CDC każdy, kto odczuwa duszności, ucisk w klatce piersiowej, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Innymi objawami, które towarzyszą COVID-19, są biegunka, wysypka, katar i zmęczenie. Zdarzają się również przypadki, w których osoby przechodzą zakażenie bezobjawowo.

W Stanach Zjednoczonych dotychczas potwierdzono 958 863 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 54 161 osób, a wyzdrowiało 108 083. Największa liczba chorych znajduje się w Nowym Jorku. Potwierdzono tam 282 tysięcy zakażeń, a zmarło 16 599 ludzi. W sobotę szpitale przyjęły 1100 nowych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Zobacz także: Kryzys wywołany przez koronawirusa. "Przenoszenie biznesu do sieci to teraz najgorętszy temat"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić