Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Papież Franciszek apeluje o totalne zawieszenie broni

4

Papież Franciszek zwrócił się w niedzielę do wiernych i zaapelował o rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Duchowny chce, by wprowadzić go natychmiastowo i globalnie.

Koronawirus. Papież Franciszek apeluje do wiernych
Koronawirus. Papież Franciszek apeluje do wiernych (East News, Zuma, Evandro Inetti )

Papież Franciszek przemówił do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim podczas kolejnej modlitwy Anioł Pański. - W minionych dniach sekretarz generalny ONZ wystosował apel o globalny i natychmiastowy rozejm we wszystkich zakątkach świata, odwołując się do aktualnego kryzysu z powodu Covid-19, który nie zna granic. To apel o totalne zawieszenie broni - powiedział papież, cytowany przez tvp.info za PAP.

Przyłączam się do tych, którzy przyjęli ten apel i zachęcam wszystkich, by za nim podążyli, zatrzymując wszelkie formy działań wojennych i działając na rzecz stworzenia korytarzy dla pomocy humanitarnej, otwarcia na dyplomację, troskę o tych, którzy są najsłabsi - dodał Franciszek.

Papież wyraził nadzieję na to, że pandemia koronawirusa może być spoiwem. - Niech połączone zaangażowanie przeciwko pandemii doprowadzi wszystkich do uznania naszej potrzeby wzmocnienia braterskich relacji jako członków jednej rodziny ludzkiej. W szczególności niech rozbudzi w odpowiedzialnych za państwa i w innych zainteresowanych stronach odnowione zaangażowanie, by przezwyciężyć rywalizację - apelował.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

"Konfliktów nie rozwiązuje się poprzez wojnę"

Papież Franciszek chce, by w obliczu szalejącej pandemii koronawirusa totalnie zawiesić broń i przezwyciężać wszelkie antagonizmy oraz konflikty poprzez dialog, a także poszukiwanie pokoju w sposób konstruktywny.

Konfliktów nie rozwiązuje się poprzez wojnę - podkreślił papież

W dobie pandemii koronawirusa występuje wiele ograniczeń. Odczuwa je również papież Franciszek, który wszelkie modlitwy odmawia bez udziału wiernych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić