Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Psy i koty rozchwytywane. W Nowym Jorku brakuje zwierząt do adopcji

4

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie wykazują większe zainteresowanie adopcją zwierząt domowych niż wcześniej. W nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów.

W nowojorskich schroniskach brakuje czworonogów/
W nowojorskich schroniskach brakuje czworonogów/ (Getty Images, NurPhoto)

Amerykanie znaleźli towarzyszy na czas pandemii. Wielu nowojorczyków uznało, że świetnymi kompanami będą psy oraz koty. Wobec tego do tamtejszych schronisk zaczęły masowo napływać wnioski o przygarnięcie czworonogów.

Wzrost zainteresowania zwierzętami domowymi odnotowuje się też w innych rejonach Stanów Zjednoczonych. Jest to efekt decyzji tamtejszych władz. Postanowiły one nakazać mieszkańcom, aby zostawali w domach. Towarzystwo było więc pilnie potrzebne.

Sytuację nagłośnił portal Bloomberg. Jak czytamy w materiale tego serwisu, w Stanach Zjednoczonych z powodu pandemii koronawirusa brakuje nie tylko papieru toaletowego, środków dezynfekujących czy butelkowanej wody. W schroniskach nie ma już prawie kotów i psów.

Pandemia wciąż szaleje

Koronawirus nieustannie daje się we znaki. W Stanach Zjednoczonych jego skutki odczuwają głównie nowojorczycy. Aglomeracja Nowego Jorku jest największym ogniskiem COVID-19 w USA. To właśnie tam wykryto ponad połowę przypadków w USA.

Statystyki budzą coraz większe przerażenie. Do tej pory na świecie potwierdzono ponad 530 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, w tym blisko 25 tysięcy ofiar śmiertelnych. W naszym kraju dotychczas odnotowano 1 244 infekcje, w tym szesnaście zgonów. Pozytywem jest z pewnością to, że pojawia się coraz więcej informacji dotyczących wyzdrowień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić