o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus roznosi się przez pot? Lekarze radzą, aby podczas spacerów unikać biegaczy

39
Podziel się

Ćwiczenia to jedna z niewielu rzeczy, dla których można opuścić dom. Bieganie czy spacery są zalecane, jednak należy bezwzględnie przestrzegać nałożonych restrykcji. Lekarze z Australii i Wielkiej Brytanii dodali także, że na zewnątrz powinno się jeszcze bardziej unikać biegaczy, gdyż mogą zarażać więcej ludzi.

Koronawirus roznosi się przez pot? Lekarze radzą, aby podczas spacerów unikać biegaczy
(East News)
bECTzYol

Bez otwartych siłowni , basenów i klubów fitness wiele osób decyduje się biegać. Codziennie wychodzą z domu, aby zażyć choć trochę ruchu.

Wiele osób nie przestrzega przy tym zasad ustalonych na czas epidemii. Biegacze nie utrzymują zalecanego dwumetrowego odstępu, często mijają przechodniów bardzo blisko. Wkraczają także do parków czy na bulwary gdzie nie można obecnie przebywać.

Lekarze zalecają, by unikać biegaczy. Jeśli samemu się fanem tego rodzaju sportu, należy zwrócić większą uwagę na przestrzeganie zaleceń. Dziennikarz i specjalista w dziedzinie medycyny dr Norman Swan z Australii, wyjaśnił w swoim podcaście, dlaczego biegacze mogą być wyjątkowo niebezpieczni.

bECTzYon
Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus a nowe przepisy. Wiceminister mówi, kiedy można wyjść z domu

Jeśli biegacze wkroczą w twoją przestrzeń osobistą, mogą na tobie zostawić wszystkie wydzieliny - powiedział.

Lekarz nie był pewien czy koronawirus roznosi się przez pot. Wiadomo jednak, że może on znajdować się w innych płynach ustrojowych. Dlatego najlepiej nie zbliżać się do spoconej osoby. Specjalista dodał, że oprócz potu niebezpieczny jest przyspieszony oddech.

bECTzYot

Pot to nie jedyna wydzieliną, która powstaje, gdy biegasz. Gdy się zmęczysz oddychasz szybko, jeśli masz wirusa, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz go rozpylał - dodaje dr Swan.

Specjalista dodaje także, że wielu biegaczy ma niewłaściwe odruchy. Często dotykają twarzy np. ocierając pot, czy też spluwają. Swoim zachowaniem mogą przyczynić się do wzrostu zakażeń. Dlatego jeśli ktoś ma zamiar wyjść na zewnątrz uprawiać sport, powinien zachować rozwagę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECTzYoO
KOMENTARZE
(39)
ja1
rok temu
te liczby daja do myslenia 8 województw (ponizej 100 zakażonych na dzis to 522 zakażonych a w województwie mazowieckim 612 zakazonych.
J23
rok temu
Straszenie na zapas. Niestety póki co najwięcej zarażeń jest w państwowych szpitalach - co nie powinno mieć miejsca. Następne w kolejności kościoły. Jeszcze nie podali przypadku, żeby ktoś zaraził się w parku.
Zabawka
rok temu
Wirus roznosi się na wszystkim i bez czegokolwiek, fruwając z wiatrem. W sklepach pojawiły się orleno-dudowe rękawiczki. Wiszą niezabezpieczone w kupie, i aby oderwac sobie parę, trzeba tę kupe przytrzymać, oczywiście infekując wszystkie od razu. Te rękawiczki miały chronić przed pobrudzeniem rak na stacji benzynowej, a nie chronić przed wirusem. Są całe zainfekowane tak samo, jak klamki uchwyty, wózki sklepowe. Po użyciu zainfekowane rękawiczki wrzucane sa do jakiegoś pojemnika obok wyjścia rozsiewając wszelkie drobnoustroje po całym sklepie. Są tak samo skuteczne, jak maseczkowe zbiorniki zarazy. Jedna wielka farsa, jak cała walka pisowa z wirusem.
bECTzYoP
Qna
rok temu
Ostatnio na spacerze biegacz, ktory dyszał jak lokomotywa prawie się o mnie otarł. Nigdy mi się cos takiego nie przydarzyło, a teraz tak. Rozsiewał zarazki na co najmniej 2 metry. Dwa tygodnie w nerwach, ale jakoś żyję.
wpiszswojnick
rok temu
nie można też wykluczyć, że roznoszą go chmury z deszczem i marsjanie między 17.30 a 19.15
{{{i}}}
rok temu
to Kargul mógłby zarazić swojego sąsiada...
Ddd
rok temu
No właśnie jak idzie drogą kropelkową wirus to i też pot się zalicza również do tej grupy.
Stanley
rok temu
Zakazać biegania
Nonviva
rok temu
Lekarz nie jest pewien... w innym artykule pisano, że w łzach wirusa nie wykryli. A potu nie badali zatem niektóre wnioski opierają się na wróżeniu z fusów?
jasku
rok temu
A Pawlak z Kargulem caly czas ryzykowali, podchodzac do plota!
drucik
rok temu
A przez siatke?
Duży ben
rok temu
A przed chwilą czytałem artykuł na tym samym portalu, że naukowcy z Singapur badali łzy zarażonych i nie było w nich koronawirusa. Także coś tu nie pasuje. Ktoś kłamie i chce siac panike.
Tomek
rok temu
To z tym wirusem da się biegać? Podobno trudno wziąć oddech nawet jak się leży.
bECTzYoH
tom
rok temu
bez majtek przez plot
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić