Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Sprzedaż słynnej książki z 1947 roku poszybowała w górę

16

Gallimard to francuskie wydawnictwo, które odpowiada za dystrybucję "Dżumy" Alberta Camusa. Najnowsze wyniki pokazały, że w ciągu dwóch miesięcy 2020 roku sprzedano 40 proc. więcej egzemplarzy tej książek niż w poprzednim roku.

Koronawirus. Sprzedaż słynnej książki z 1947 roku poszybowała w górę
(YouTube, FRANCE 24 English)

Powieść została wydana w 1947 roku. Opowiadała o epidemii dżumy w mieście Oran w Algierii, które było wówczas pod francuskim panowaniem jako kolonia. Zainteresowanie książką ponownie wzrosło. Wydawca łączy ten fakt z epidemią koronawirusa.

"Dżuma" Alberta Camusa z rekordowym wynikiem sprzedaży we Francji

W czwartym tygodniu stycznia sprzedaż osiągnęła 1800 egzemplarzy. We Francji odnotowano 204 przypadków zachorowań. Francuzi nie boją się tylko choroby - obawiają się również o spadek dochodów, które pochodzą z turystyki.

Zdaniem wydawnictwa takie wysokie wyniki sprzedaży są spowodowane nie tyle epidemią koronawirusa - wszystko zbiegło się z 60. rocznicą śmierci Alberta Camusa, która przypadła na 4 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: "Koronawirus karą za homoseksualizm". Szef KPRM komentuje słowa księdza

Popularność "Dżumy" Albera Camusa wzrosła również we Włoszech. Powieść zajęła 3. miejsce na liście bestsellerów księgarni internetowych. We Włoszech potwierdzono już ponad 2500 przypadków zarażenia, a w wyniku infekcji zmarło tam już 79 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić