o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus. Ukraina wprowadza stan nadzwyczajny

3
Podziel się

W środę ukraiński rząd ogłosił wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Jak poinformował premier Denys Szmyhal, ograniczenia mają obowiązywać przez 30 dni.

Ukraina zamyka granice
Ukraina zamyka granice (East News, Łukasz Solski)
bEEiNmSt

Wcześniej stan nadzwyczajny obowiązywał w kilku obwodach Ukrainy. Teraz tamtejszy wiceminister ochrony zdrowia ma nadzorować "likwidację nadzwyczajnej sytuacji medyczno-biologicznej na poziomie państwowym". Jak informuje Interfax-Ukraina, "postanowiono też, że placówki medyczne mają prawo przeprowadzania obowiązkowych badań osób, które mają objawy COVID-19 lub miały kontakt z zakażonymi".

Policja i Gwardia Narodowa z jasnym zadaniem. Organy te będą ochraniać obiekty, w których odbywają się badania, hospitalizacja albo kwarantanna. RMF24 podaje, że ogłoszenie stanu nadzwyczajnego na Ukrainie przewiduje, że pracę władz w specjalnym, wzmocnionym trybie.

Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego nie uderza w obywateli. Nie ogranicza bowiem ich praw i wolności ani. Absolutnie nie oznacza też ingerowania w zarządzanie prywatnymi przedsiębiorstwami, w przeciwieństwie do stanu wyjątkowego.

bEEiNmSv

Zobacz także: Adam Bielan: Małgorzata Kidawa-Błońska dostała burę od Borysa Budki

Granice Ukrainy będą zamknięte

W środę premier Ukrainy ogłosił, że w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa rząd ma zamiar w tym tygodniu całkowicie zamknąć ruch pasażerski w obie strony przez granicę państwową.

- Do końca piątku powinniśmy wstrzymać wszelki ruch pasażerski przez granicę Ukrainy w obie strony - przyznał Denys Szmyhal, cytowany przez portal rmf24.pl, który powołuje się na PAP.

bEEiNmSB

Zamknięcie granic Ukrainy koniecznością. - W ostatnich tygodniach widzimy, że jedynym źródłem koronawirusa na Ukrainie był potok obywateli z zagranicy i ten potok trwa i to (...) zwiększa liczbę osób, zakażonych tą infekcją - wyjaśnił premier Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEiNmSW
KOMENTARZE
(3)
cbm
2 miesiące temu
do Polski morze przyjechać Ukrainiec nawet zarażony ten niby Polski rząd uwielbia Ukraińców jak kiedyś najwyższy wladca nazwał Ukraińców nasi Przyjaciele
sdsdalkdsalk
rok temu
tymczasem byle delikwent z ukrainy z tymczasowym pozwoleniem na pracę może bez problemu wjechać do polski chore!!! i przez to później masz tyle zarażeń - nie mówiąc o masie niewykrytych
Pracocholik
2 lata temu
A to ci dopiero zły news bo już się właśnie szykowałem do pracy na Ukrainę, a następnie za dobrze zarobione tam pieniądze chciałem jechać pod palmy nad morze czarne.
bEEiNmSX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić