Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. W Lombardii gorzej niż w całych Chinach. Służba zdrowia u kresu sił

227
Podziel się:

Włoska Lombardia przeżywa totalny koszmar. Według najnowszych bilansów w tym regionie Italii od początku pandemii koronawirusa zmarło 3456 osób, a w Chinach 3245. Te liczby mówią same za siebie.

Medycy działający w Lombardii mają już dość
Medycy działający w Lombardii mają już dość (PAP, Filippo Venezia)

Dramatyczne doniesienia z Włoch. Jak informuje wnp.pl, szef władz regionalnych Lombardii Attilio Fontana oświadczył w niedzielę, że tamtejsza służba zdrowia jest już u kresu sił. Nic w tym dziwnego. Włoscy medycy są obarczeni ogromnym obciążeniem psychicznym. Jak wynika z relacji, niejednokrotnie muszą wybierać, kogo ratować, a kogo nie...

Są też drobne pozytywy. Jeśli tak w ogóle można mówić o spadku liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. Doszło do niego w niedzielę, kiedy to w Lombardii zmarło 361 osób. Dzień wcześniej zgonów było w tym regionie aż 546.

Zobacz także: Pytanie o zdrowie prezesa PiS. Radosław Fogiel odpowiada

Lombardia zaczyna iść w dobrym kierunku?

Co ważne, zmniejszyło się tempo wzrostu nowych przypadków zakażenia. W niedzielę przybyło ich 1691, a w sobotę - aż trzy tysiące. Dobrze, że liczby zaczynają się zmniejszać, ale i tak są to statystyki, które budzą przerażenie.

Kroki wprowadzone na rzecz ograniczenia szerzenia się wirusa się powiodły - ocenia przedstawiciel władz Lombardii Giulio Gallera, cytowany przez wnp.pl.

Zmienia się sytuacja w samym Bergamo. Tam również zmniejsza się statystyka nowych zakażeń. Przypomnijmy, że właśnie w tym mieście zgonów było tak dużo, że krematoria pracowały przez całą dobę, z kolei kościoły zaczęto przekształcać w kostnice, bo i te nie były gotowe na tak wiele ofiar śmiertelnych.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić