Natalia Bogucka| 

Koronawirus w Polsce. 461 pracowników medycznych zakażonych

16

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że u 461 członków personelu medycznego wykryto koronawirusa. To niemal 20 proc. wszystkich zakażonych w Polsce osób.

Pracownicy medyczni stanowią dużą część zakażonych koronawirusem osób.
Pracownicy medyczni stanowią dużą część zakażonych koronawirusem osób. (East News, Mateusz Grochocki)

Wśród osób zakażonych koronawirusem w Polsce są lekarze, pielęgniarki i ratownicy. GIS przekazał, że spośród 461 pracowników medycznych chorujących na COVID-19, 106 jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej.

Z opublikowanych przez PAP danych wynika, że łącznie kwarantanną objęto 4577 członków personelu medycznego, z czego 186 przebywa w kwarantannie zbiorowej. Kwarantanną objętych jest również ponad stu pracowników Inspekcji.

Rzecznik GIS Jan Bondar zapewnił, że personel medyczny jest traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o badania. Epidemiolog dr Paweł Grzesiowski zauważył, że jeśli zakażonych koronawirusem jest 461 pracowników medycznych, to stanowi to 17 proc. wszystkich wykrytych przypadków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niepokojące dane GIS skomentował również były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. "Brak odpowiednich procedur organizacji pracy w szpitalach innych niż jednoimienne to największy błąd Ministerstwa Zdrowia. Łatwo policzyć, co może się stać, jeśli liczba zakażonych będzie rosła. Potrzebny osobny sztab kryzysowy" - napisał na Twitterze polityk.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Polsce

Do tej pory w Polsce stwierdzono 2692 przypadki koronawirusa. 51 osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus może przebiegać bezobjawowo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić