o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Dziewiąta ofiara śmiertelna

24
Podziel się

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż rośnie w siłę. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej wirusem z Chin.

Koronawirus w Polsce. 774 przypadki i 9 ofiar
Koronawirus w Polsce. 774 przypadki i 9 ofiar (East News, Piotr Molecki)
bEEzNOKZ

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym kraju wzrosła do dziewięciu. "Z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące" - przekazało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera.

Resort poinformował również o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem. Dotyczą one siedmiu osób z województwa podkarpackiego i jednej osoby z województwa warmińsko-mazurskiego. W sumie mamy 774 potwierdzonych przypadków, dziewięć ofiar śmiertelnych i jedną osobę wyzdrowiałą.

Zobacz także: Niekontrolowana sytuacja w szpitalach? "Przecież po coś jest ta służba zdrowia"

bEEzNOLb

Pandemia koronawirusa wymusiła mnóstwo ograniczeń

Życie codzienne Polaków zostało wywrócone o 180 stopni. Spora grupa naszych rodaków w ogóle nie wychodzi z domów, co jest oczywiście wskazane. Niektórzy natomiast, opuszczając mieszkanie, poruszają się ze strachem związanym z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Sytuacja jest trudna. Władze starają się jednak wprowadzać obostrzenia, które mają pomóc w walce ze śmiercionośnym wirusem. Wdrożono ograniczenia dotyczące handlu, organizacji różnych imprez czy zgromadzeń. Wciąż apeluje się do Polaków o to, by działali rozsądnie, dbając o swoją higienę i troszcząc się o osoby starsze.

bEEzNOLh

Kiedy koronawirus ustąpi? Tego nie wie tak naprawdę nikt. Są różne prognozy, ale dokładną datę zaniknięcia pandemii trudno przewidzieć. Jedno jest pewne już dziś. Skutki koronawirusa będziemy odczuwać bardzo długo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEzNOLC
KOMENTARZE
(24)
Bada
2 lata temu
Dziewiąta zbadana na 9 testów .
No tak
2 lata temu
A skąd wiadomo, że testy pokazują "jakiegoś koronawirusa"? Może chodzi o zamordyzm, a testy pokazują grypę podpisaną jako śmiercionośny wirus. Może to testowanie społeczeństw, do jakiego stopnia się można posunąć.
KIBIC
2 lata temu
jak KIDAWA BLONSKA RAZEM Z POPZPRem KUPIA INSPIRATORY TO BEDZIE GITARA
bEEzNOLD
gipson
2 lata temu
a jak mam nie chodzić do pracy jak pracuje w Policji ?
obiektywny
2 lata temu
Wirus z Chin to był w Azji,a w Europie mamy europejski wirus, bo rozwlekli go Włosi, bo żal im było odwołać karnawał, a później Hiszpanie, bo byli zbyt lekkomyślni.Nie mówiąc już o "zakażeniu stadnym" jak to na początku chciały rządy państw europejskich.Proszę więc nie używać określenia "wirus z Chin".Bo temu wszystkiemu winni są nieodpowiedzialni ludzie i rządy.
Goliat
2 lata temu
To wielka mistyfikacja zaczęła się eksterminacja narodów etnicznych
gula
2 lata temu
Slynny konwoj wojskowych ciezarowek przez wloskie miasta z nieboszczykami od rzekomego wirusa okazal sie oszustwem ciezarowki byly puste
towarzysz
2 lata temu
na o2 zapóżnieni jesteście jak niemcy, w Radomiu już 10 osoba zmarła
Endi Kraków
2 lata temu
Skąd wiadomo że wirus był z Chin? Mógł zostać dostarczony tam w celu wywołania konfliktu politycznego i zachwiania gospodarki światowej
Marta
2 lata temu
Czy przed skierowaniem na kwarantannę robione są testy? Bo jeśli nie, to zdrowi są razem z zakażonymi
olga
2 lata temu
te choroby "współistniejące", to ma każdy z nas. U jednego to będzie chore serce, u drugiego astma, a u trzeciego zwichnięty palec...Dlatego w Polsce, nikt nie umiera z powodu tego wirusa.
Melhior
2 lata temu
Ciekawe dalczego w Indiach jest tak malao zachorowań, kraj położony blisko Chin z miliardem ludzi. Dziwne ze nikt tego nie analizuje.Może trzeba brac przykład z Indii?
Oburzony
2 lata temu
Wirus z Chin!!??? Alez to jest rasistowskie !!!111oneone one
bEEzNOLv
Cuda
2 lata temu
to jakiś nowy ,,wirus z Chin'' , czy to ten sam coronawirus co szaleje po świecie i nie wiadomo czyj. tak samo jak naziści, sowieci,jankesi,alianci kto to był a wirus już wiadomo z Chin, u Skripla lekarz z karetki pogotowia od razu rozpoznał że to nowiczok. He he dziwny jest ten świat ....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić