o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Kontrowersyjny pomysł starosty. Chce oznaczać domy zakażonych

455
Podziel się

Bogdan Zieliński uważa, że w czasie pandemii koronawirusa bardzo ważna jest uczciwość. W TVP Info zdradził, że ma plan, by oznaczać miejsca, gdzie mieszkają osoby zakażone.

Koronawirus w Polsce. Starosta chce oznaczać domy zakażonych
Koronawirus w Polsce. Starosta chce oznaczać domy zakażonych (Pixabay, Leo2014)
bDyNlCJh

Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, ofiarach śmiertelnych oraz osobach wyzdrowiałych. W komunikatach podawane są tylko statystyki i województwa, a w przypadku zgonu jeszcze szpital, w którym do niego doszło.

Bardziej szczegółowe informacje podają wojewodowie oraz włodarze miast, którzy bardziej precyzyjnie określają, skąd są zakażone osoby. Wszystkich jednak zaskoczył pomysł starosty wysokomazowieckiego (woj. podlaskie), który chce posunąć się jeszcze dalej.

Koronawirus w Polsce. Koniec anonimowości osób zakażonych?

Bogdan Zieliński chce, aby domy i mieszkania osób zakażonych były oznaczane. Uważa, że pozostali mieszkańcy zasługują na takie informacje, a w dodatku uchroni ich to przed zakażeniem.

bDyNlCJj

- Tam, gdzie wykryto koronawirusa, gdzie jest izolacja domowa, tzn. przebywają mieszkańcy w danym mieszkaniu, bądź w danym gospodarstwie, żeby na wjeździe, albo na wejściu była taka informacja, to naprawdę ułatwi życie wielu - komentuje Zieliński w TVP Info.

Polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości swój pomysł już przedstawił wojewodzie podlaskiemu. Na razie jednak nie zapadła decyzja, czy kontrowersyjne rozwiązanie zostanie wprowadzone w życie.

Starosta za pośrednictwem Facebooka codziennie informuje o nowych zakażeniach. Przeważnie podaje miejsce zamieszkania, ale czasem także dodatkowe informacje, które mają nakierować innych, o kogo chodzi.

bDyNlCJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyNlCJK
KOMENTARZE
(455)
azz
9 miesięcy temu
Natychmiast wiadomo z jakiej jest partii. Kiedyś pisano "Jude", co proponuje pan starosta?
zzzz
9 miesięcy temu
proponuje oznaczać na czerwono , na niebiesko chorych na raka, na zielono niepełnosprawnych a na czarno takie głąby jak ten starosta !
drzymek
9 miesięcy temu
ubrać go w mundur gestapowca i czysty aryjczyk wypisz wymaluj
bDyNlCJL
2020
9 miesięcy temu
RASA PANÓW się obudziła Adolek byłby dumny
To idźmy za
9 miesięcy temu
za pomysłem krok dalej....obowiązkowe plakietki w widocznym miejscu lub tatuaż na czole dla wyznawców prezesa o treści "JESTEM Z PIS I ROBIĘ CO CHCĘ"
Najnowsze komentarze (455)
Ratownik
9 miesięcy temu
Pomysł bez sensu. Największym zagrożeniem nie są chorzy ludzie przykuci do łóżek, którym MOPS dowozi jedzenie pod drzwi tylko niezdiagnozowani nosiciele bez widocznych objawów covid19 roznoszący wirusa po sklepach. Róbcie więcej testów !
IOD
9 miesięcy temu
Dane wrażliwe o stanie zdrowia. RODO się kłania, a przy okazji wysoka kara z urzędu. Z powództwa cywilnego pewnie też.
CWL
9 miesięcy temu
Może czerwone opaski na rękawach !!! A takim durnym starostom i innym politykom czarne !!!
zbychu
9 miesięcy temu
To jest bardzo dobry pomysł ale domy i mieszkania oznaczone powinny zostać tylko miłośników, zwolenników i członków PIS. Bardzo by to ułatwiło niedługo wymierzenie sprawiedliwości tym ludziom a nikt by nie został przez przypadek pominięty. Może być odwrotnie wszystkie zaznaczyć tylko nie PISowskie.
Aira
9 miesięcy temu
Ciekawe jak byś sam zachorował i ktoś oznaczał jego dom. Jak by się czuł. PiS niczym gestapowiec . Szkoda słów. ..
Damian
9 miesięcy temu
Kontrowersyjny? Jakie czasy takie kontrowersje. Przed wojną to było normalne, że w ten sposób oznaczano domy i nikogo to nie oburzało, jeśli miało pomóc. Napis brzmiał "Choroba zakaźna - wejście wzbronione." Był umieszczany w sposób trwały. I jakoś nikt na to nie sarkał, ludzie rozumieli, że to dla ich dobra. Niezależnie od opcji politycznej, która rządziła w gminie, czy mieście. No tak, ale wtedy nie było PiS-na który wylewane są wiadra pomyj obojętnie co zaproponuje i zrobi.
Jadzia
9 miesięcy temu
Tylko PIS-owcy mogliby wpaść na taki pomysł, smutne, żenujące, niegodziwe......
sorttengorszy
9 miesięcy temu
Czy ten pan ma dosc wazeliny? Moge mu podrzucic
bDyNlCJD
[9jasdf
9 miesięcy temu
Q pisowska
staruch
9 miesięcy temu
pis....to jednak "stan umysłu"....teraz jasne jest skąd pis ma takie wysokie poparcie w społeczeństwie....straszne, czas umierać...
strus
9 miesięcy temu
"JUDE" też może być zarażony i należy go oznakować. I nie dlatego że jude a dlatego że zarażony bo jak widać wirus w nacjach nie wybiera!
Margo
9 miesięcy temu
A co będzie, gdy on zachoruje, też się oznaczy?
Margo
9 miesięcy temu
No tak przedstawiciele tej partii nawet sądu się nie boją. To oburzające.
como46
9 miesięcy temu
Wysokie czoło, miejsce na wytatuowanie "PIS-dnięty zdrowotnie"
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić