Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Kuria zabrała głos ws. wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach

93
Podziel się

10 kwietnia Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że Cmentarz Powązkowski był w tym czasie zamknięty, a jednak prezesa PiS wpuszczono. Głos w tej sprawie zabrała kuria.

Postać Jarosława Kaczyńskiego wzbudza wiele kontrowersji
Postać Jarosława Kaczyńskiego wzbudza wiele kontrowersji (ONS, Paweł Kibitlewski)

Przedstawiciel kurii wytłumaczył decyzję podczas rozmowy z "Faktem". Jak przekonuje, pozwolenie na wpuszczenie Jarosława Kaczyńskiego na Powązki wydał zarząd nekropolii. - Nie obwiniałbym księdza proboszcza ani zarządu o zły przykład - mówi rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ksiądz Przemysław Śliwiński.

Jeśli dzwonią najwyższe czynniki państwowe i gdy chodzi o rocznicę katastrofy smoleńskiej, trudno powiedzieć "nie" - dodaje.

Nekropolią opiekuje się Zarząd Starych Powązek. Kieruje nią proboszcz parafii św. Karola Boromeusza, ksiądz prałat Marek Gałęzewski. Ksiądz Śliwiński przypomina jeszcze, że "w tych trudnych czasach każdy powinienem dawać sobie nawzajem przykład właściwych postaw i odpowiedzialności".

Zobacz także: USA. "Władze przespały ten moment". Kolejny stan ma olbrzymi problem

Jarosław Kaczyński wciąż wzbudza kontrowersje

Ostatnio na temat lidera PiS mówi się bardzo dużo. Jednym z wątków, o których się dyskutuje, jest między innymi opisywana wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. W obronie polityka stają między innymi jego koledzy z partii, argumentując, że nie widzą problemu, bo było pozwolenie na wjazd na teren cmentarza i na wizytę.

O Jarosławie Kaczyńskim mówi się dużo również w odniesieniu do obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdaniem wielu osób, on i inni przedstawiciele obozu rządzącego złamali przepisy związane z panującą pandemią koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(93)
Olo
2 lata temu
Na Madagaskar .
Bolek
2 lata temu
Brawo Jarek jesteś górom
PisWamWDude
2 lata temu
W każdym kraju członkowskim UE powinien być mechanizm umożliwiający skazanie ludzi takich jak Jarosław Kaczyński na karę publicznej chłosty i osadzenie w dożywotnim więzieniu.
Jpdl
2 lata temu
Mam takie pytanie, czy ktoś z was jak kupuje kwiaty w kwiaciarni bierze fakturę? Kaczyński się tłumaczył ze prywatnie kupował i wziął za to fakturę.
Ehhh
2 lata temu
Nie ma się co tłumaczyć. Każdy wie jak jest i każdy widział to tez na własne oczy.
nomorepis
2 lata temu
"...jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie..."
jaro
2 lata temu
Ja już jestem w stanie uwierzyć że to jarek posłał braciszka do nieba, bo tylko on trzymał jego chore ambicje na smyczy. Nawet im już nie zalerzy na ściągnięciu wraku bo i po co, jeszcze by tam ktoś grzebał...
obywatel
2 lata temu
Często zastanawiałem się nad "fenomenem" pisu.Sprawdziłem, ta partyjka liczy około 40 tysięcy /czterdzieści tysięcy/ członków na 38 mln mieszkańców naszego kraju. Sądzę, iż ten Naród nie był nawet tak ogłupiany za czasów rozbiorów.Parafrazując słowa /chyba "Czerczila"/ dlaczego tak wielu nie pogoni tak niewielu ?, ot ciekawostka. Natomiast na temat rządów poprzedników podpisuję się "obiema ręcami", niestety .....
sosna
2 lata temu
Katastrofa smoleńska była znakiem bożym żeby uchronić POLAKÓW przed kaczyzmem.
jaktojest?
2 lata temu
A jak najwyższe czynniki czyli naród zwraca się czarnej szajki o ujawnienie i ukaranie księży PEDEFILI to jakaś cisza i brak otwarcia wrót tajemnych!!!!!!!!!!!!!!
vero
2 lata temu
kiedy przeleje się kielich goryczy?
Monika
2 lata temu
Kuria niech lepiej ujawni nazwiska księży pedofili
kkk
2 lata temu
najwyzsze czynniki panstwowe? przeciez to szeregowy posel jest
sss
2 lata temu
PIS - partią Bezprawia i Niesprawiedliwości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić