Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Liczba wiernych ponad limit. 10 tys. zł kary dla księdza

49

Wysoka kara dla księdza z parafii w Sromowcach Wyżnych na Podhalu. Duchowny będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych za to, że odprawił mszę, w której wzięło udział prawie 60 osób.

Jeden z księży został ukarany za złamanie przepisów w Niedzielę Palmową
Jeden z księży został ukarany za złamanie przepisów w Niedzielę Palmową (East News, Jakub Kamiński)

Informację o karze dla księdza przekazała dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu. - Zgodnie z rozporządzeniem, po przekazaniu całego materiału przez policję, wszczęliśmy postępowanie, tak jak mówi przepis - powiedziała Jolanta Bakalarz podczas rozmowy z TVN24.

Głównym materiałem dowodowym były informacje przekazane przez policję. - Cały materiał zgromadzony dał nam podstawę do nałożenia takiej kary. Ta kara i tak jest bardzo dotkliwa dla tej parafii. Analizowaliśmy wszystkie możliwe przypadki i daliśmy najniższą karę - dodała dyrektorka.

Zobacz także: Wielkanoc 2020. Rzecznik Episkopatu: dzielmy się przeżyciami w internecie

Zasady zostały złamane podczas Niedzieli Palmowej. Zgodnie z obostrzeniami, w nabożeństwach, poza księdzem i osobami pomagającymi mu, nie może brać udziału więcej niż pięciu wiernych.

W mszy świętej w Sromowcach Wyżnych uczestniczyło około 60 osób. Policja przeprowadziła rozmowę z księdzem koncelebrującym nabożeństwo. Funkcjonariusze udzielili mu pouczenia. Na tym się jednak nie skończyło, bo sanepid nałożył na niego wysoką karę - 10 tys. złotych.

Koronawirus w Polsce. Gigantyczne sankcje za łamanie przepisów

Absolutnie nie warto działać niezgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Za złamanie przepisów można otrzymać nawet 30 tys. złotych kary. Należy uważnie śledzić wprowadzane restrykcje i postępować adekwatnie do nich. Pamiętajmy, by opuszczać dom tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić