Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: wprowadzone środki nie są wystarczające

29

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił sytuację w Polsce związaną z koronawirusem. Podkreślił, że wiele osób zignorowało wprowadzone przez rząd ograniczenia. Prawdopodobnie z tego powodu możemy spodziewać się kolejnych restrykcji.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji odnośnie bieżącej sytuacji  związanej z pandemią koronawirusa.
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji odnośnie bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. (East News, Tomasz Jastrzebowski)

W ostatnim czasie minister zdrowia Łukasz Szumowski stał się twarzą walki z koronawirusem w Polsce. Podczas poniedziałkowej konferencji przedstawił bieżącą sytuację w państwie.

Na początku konferencji minister skierował słowa uznania dla solidarności Polaków w walce z pandemią. Następnie przeszedł do bardziej stanowczych słów, zapowiadając gwałtowny wzrost liczby przypadków w kolejnych dniach.

Dzięki naszej solidarności mamy szansę ograniczyć napływ nowych pacjentów do szpitali, co pomoże nam leczyć te osoby, które już się tam znalazły - oświadczył minister. - Od nas zależy, ilu chorych będzie przybywać, ale jedno jest pewne, czeka nas gwałtowny wzrost liczby zakażonych - dodał Szumowski.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Matyja: grozi nam czarny scenariusz

Minister poinformował o zwiększającym się ryzyku zakażenia korornawirusem. Szumowski poinformował także, że w kolejnych dniach większa liczba osób ma mieć dostęp do testów oraz zwiększonej liczbie sprzętu, który ma trafić do szpitali.

Podjęliśmy decyzję o dystrybucji ponad 5 milionów maseczek, 119 tys. masek FFP2 i wyższych, prawie 32 tys. kombinezonów, 6 milionów rękawiczek i 40 tys. gogli ochronnych - wymieniał Szumowski.

Minister zdrowia odniósł się także do niewystarczającej dyscypliny obywateli. Podkreślił, że ładna pogoda skłoniła wiele osób do opuszczenia domów w ubiegły weekend, a tym samym złamania zasad wprowadzonych przez rząd w celu zahamowania wzrostu zarażeń. Niewykluczone są dalsze restrykcje.

To, co będzie działo się dalej, będzie zależało od nas. Pokazał to też ostatni weekend. Lepsza pogoda, dużo ludzi na ścieżkach, w parkach. Postarajmy się zachować w najbliższych tygodniach większą dyscyplinę - mówił Łukasz Szumowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić