Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia podało nowy bilans ofiar śmiertelnych

38

Ministerstwo Zdrowia prostuje przekazywane wcześniej informacje o 15 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Okazuje się, że jeden ze zmarłych pacjentów nie był zakażony.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia koryguje statystyki
Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia koryguje statystyki (PAP, Leszek Szymański)

Ministerstwo Zdrowia zamieściło sprostowanie na Twitterze. "W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia" - napisali przedstawiciele resortu.

- Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem - wyjaśniło ministerstwo.

W związku z tym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym kraju spadła do 14. Statystyki mówią także o 1085 osobach zakażonych. Są to dane, które ministerstwo przekazało w czwartek, kilka chwil po godzinie 9:00.

Zobacz także: Koronawirus a nowe przepisy. Wiceminister mówi, kiedy można wyjść z domu

Pandemia koronawirusa wciąż rośnie w siłę

Prognozy wskazują na to, że w najbliższych dniach będziemy notować kolejne wzrosty liczby osób zakażonych koronawirusem. Niestety, niewykluczone są również następne ofiary śmiertelne. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i poważna, dlatego też należy pamiętać o przestrzeganiu zasad, które ustalają krajowe władze i służba zdrowia.

Kiedy pandemia koronawirusa dobiegnie końca? Trudno jednoznacznie oszacować. Pozostaje cierpliwie czekać i robić wszystko, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa z Wuhan. Niesamowicie ważne jest dbanie o higienę i unikanie wychodzenia z domu, gdy nie jest to konieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić