Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: kolejne przypadki zakażenia, dwie ofiary

9
Podziel się:

Koronawirus w Polsce spowodował śmierć dwóch kolejnych osób. Ministerstwo Zdrowia informuje też o kilkudziesięciu nowych przypadkach zakażenia COVID-19 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.

Koronawirus w Polsce. Kolejnych 35 zarażonych.
Koronawirus w Polsce. Kolejnych 35 zarażonych. (PAP, Wojtek Jargiło)

Władze poinformowały w środę rano o kolejnych zarażonych. 36 nowych chorych zdiagnozowano za pomocą testów laboratoryjnych, o czym poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Większość zarażonych to mieszkańcy województwa wielkopolskiego.

Koronawirus w Polsce. Kolejni zarażeni

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Resort zdrowia informuje też o śmierci kolejnych chorych na COVID-19. Zmarli to 83-latek, który przebywał w szpitalu w Warszawie, oraz 68-latek leczony w szpitalu w Tychach. Obaj cierpieli na choroby współistniejące. W sumie koronawirus w Polsce spowodował śmierć 35 osób. Liczba zakażonych wynosi na ten moment 2 347.

Nowe obostrzenia i zasady

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia może wyjść z domu wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna. Parki, bulwary, plaże i inne publiczne tereny rekreacyjne będą zamknięte. Zmieniają się też zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, a za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

Zobacz też: Koronawirus. Program specjalny - odcinek 14

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Jack
3 lata temu
Ludzie obudźcie się nasza pisowska władza nie podaje wszystkich przypadków koronowirusa a jak podaje to wszystkie te przypadki miały choroby towarzyszące a wszystko po to by mogły się odbyć wybory i by ich kandydat mógł wygrać bo teraz to tylko pan duda się lansuje, a po wyborach powiedzą prawdę o koronawirusie ogłoszą stan wyjątkowy i znów przez pięć lat będzie duda podpisywał jak Reksio w bajce robił stemple, wszystko co mały niespełniony człowieczek mu każe.
zooom
3 lata temu
Nie wiem jak wy ale ja nie widziałem by Policja kogoś upominała, busy pracownicze pełne jak wcześniej, pod sklepami powstają kręgi dyskusyjne itd. itp...
Kaprykos
3 lata temu
Paniki cd. Umarły dwie osoby w 40 milionowym narodzie.... news na pierwszą stronę, jak umarł mi ojciec na zapalnie płuc w 2003 roku, ( w szpitalu płucnym na Płockiej) to nawet nikt nic, o tym fakcie nie wspomniał, choćby w prasie lokalnej, ani parafialnej, a często nosił pulchne koperty do proboszcza.... hehe
med
3 lata temu
Przekazujcie dalej, bo może Wam to uratować życie - zachowanie ostrożności przy kontakcie z otoczeniem zmarłego z powodu innego niż koronawirus "MZ/PZH uznaje za uzasadnione rozpoznanie Covid-19 jako wyjściowej przyczyny zgonu jedynie w przypadku dodatniego wyniku testu laboratoryjnego. WHO za równie uzasadnione uważa postawienie takiego rozpoznania w przypadku charakterystycznego obrazu klinicznego i/lub epidemiologicznego – obowiązuje wówczas kod U07.2. Jako obraz kliniczny należy w tym przypadku rozumieć specyficzne przemawiające za takim rozpoznaniem, ale również charakterystyczne zmiany w tomografii komputerowej płuc. Cechy epidemiologiczne to po prostu udowodniony (lub wysoce prawdopodobny) kontakt z osobą zakażoną. Kod U 07.2 nie istnieje w kryteriach MZ/PZH." Nikomu na świecie nie przyszło jeszcze do głowy, że można używać oficjalnej klasyfikacji WHO po jej "wykastrowaniu". To coś takiego jak powoływanie się w serwisie że sprzęt był użytkowany zgodnie z instrukcją "zapominając" , że wcześniej usunęło się z instrukcji stron obsługi najważniejsze 2 strony. Tego żaden lekarz w cywilizowanym kraju nawet nie bierze pod uwagę i stąd te zachwyty świata nad Polską
Karla
3 lata temu
A czy ktoś z ludzi , którym udowodniono nieprzestrzeganie otrzymał karę finansową? Nie. Znam osoby, których policja złapała na przestępstwie, żadna nie dostała kary.
Hipoteza
3 lata temu
Nie wiadomo, możliwe że większość to ma tylko nieliczni nie, tak jak z zimnem na ustach.
medyk
3 lata temu
MZ/PZH uznaje za uzasadnione rozpoznanie Covid-19 jako wyjściowej przyczyny zgonu jedynie w przypadku dodatniego wyniku testu laboratoryjnego. WHO za równie uzasadnione uważa postawienie takiego rozpoznania w przypadku charakterystycznego obrazu klinicznego i/lub epidemiologicznego – obowiązuje wówczas kod U07.2. Jako obraz kliniczny należy w tym przypadku rozumieć specyficzne przemawiające za takim rozpoznaniem, ale również charakterystyczne zmiany w tomografii komputerowej płuc. Cechy epidemiologiczne to po prostu udowodniony (lub wysoce prawdopodobny) kontakt z osobą zakażoną. Kod U 07.2 nie istnieje w kryteriach MZ/PZH. Dlatego wszelkie komunikaty rządowe winno się poprzedzać "co najmniej"
ę!!!
3 lata temu
Uszczelnić kwarantannę!!!
ę!!!
3 lata temu
Uszczelnić kwarantannę!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić