Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport ministerstwa. 16 nowych zakażeń

38
Podziel się:

Pandemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport, w którym poinformowało o szesnastu nowych osobach zakażonych.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem (PAP, Tytus Żmijewski)

Potwierdzone przypadki dotyczą sześciu województw. Sześć osób zakażonych przebywa w województwie dolnośląskim, trzy w województwie łódzkim, dwie w województwie śląskim, a po jednej w województwach małopolskim, lubelskim i kujawsko-pomorskim.

Liczba zakażonych w naszym kraju wzrosła do 221 osób. Jest pięć ofiar śmiertelnych. Należy się spodziewać, że nadchodzące dni będą wiązać się ze zdecydowanym wzrostem liczby zainfekowanych osób.

We wtorek odnotowano pierwsze zakażenia w województwie kujawsko-pomorskim. Poranny raport Ministerstwa Zdrowia mówił o siedmiu potwierdzonych przypadkach w tym regionie Polski. Po południu do tego grona dołączyła kolejna osoba zakażona.

Jak walczyć z koronawirusem?

Pandemia rośnie w siłę i wzbudza coraz większą panikę. By skutecznie walczyć z koronawirusem, należy zachować chłodną głowę i stosować się do zaleceń służby zdrowia. Przede wszystkim chodzi o to, żeby dbać o higienę, a także unikać wychodzenia z domu. Pamiętajmy o osobach starszych, dla których wirus jest najgroźniejszy.

Polskie władze wprowadzają wiele ograniczeń. Wszystko po to, żeby koronawirus nie rozprzestrzeniał się. Zamknięte są placówki oświatowe, kulturalne, a restauracje skupiają się na serwowaniu posiłków na dowóz. To jedne z wielu obostrzeń, jakie zostały wdrożone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić