o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Niebawem kolejne kroki w walce z pandemią

42
Podziel się

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Wobec tego należy spodziewać się kolejnych kroków w walce z pandemią. Zapowiedział je wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Wiceminister zdrowia zabrał głos ws. walki z koronawirusem
Wiceminister zdrowia zabrał głos ws. walki z koronawirusem (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bDTXiIth

Wkrótce wprowadzone mają zostać nowe, szybsze testy diagnostyczne. - Pracujemy nad zakupem szybkich testów, które nie wymagają tak długiego czasu oczekiwania, jak te, które są teraz wykorzystywane w diagnostyce. Będą one w pierwszej kolejności skierowane do personelu medycznego. To jest niezwykle ważne, medykom należy się najwyższy poziom zabezpieczenia. Są na pierwszej linii frontu - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

Jak zdradził Cieszyński, Ministerstwo Zdrowia zachęca przedstawicieli służby zdrowia do pracowania w jednym miejscu. - Będziemy chcieli w tym tygodniu przedstawić konkretne rozwiązania, które zapewnią im możliwości takiego funkcjonowania - zapewnił.

Koronawirus jest też problemem dla domów pomocy społecznej, co ma na uwadze resort zdrowia. Ta kwestia była dyskutowana podczas sztabów kryzysowych. - Rzeczywiście są problemy z dostarczeniem personelu, ale dotyczą w większości nie personelu medycznego, ale opiekunów - podkreślił Cieszyński.

bDTXiItj

Zobacz także: Mandat za "niewłaściwe" zakupy? Prawnik radzi, co zrobić

Od czwartku nowy obowiązek

Już w czwartek wprowadzony zostanie wcześniej zapowiadany obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Ci, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości związane z nową restrykcją, nie powinni panikować.

Naszą intencją było to, by wtedy, gdy wychodzimy z domu zawsze mieć na sobie maseczkę. Jeśli chodzi o doprecyzowanie przepisów, to ono najprawdopodobniej pojawi się przed czwartkiem - uspokaja Janusz Cieszyński.

bDTXiItp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTXiItK
KOMENTARZE
(42)
ado
rok temu
Od 16 trzeba nosić maski towarzysze tylko mam pytanie kiedy dostanę od państwa te maski, jak na razie to tylko rząd wysuwa kolejne nakazy ale za tym nie idą czyny. Czekam na te maski bo inaczej będę chodził bez jak prezes i jego świta.
BOSS
rok temu
Czekamy na otwarcie galeri I salonów kosmetycznych A nie nowe zaostrzenia
Tedi68
rok temu
Z tego co widać i słychać to rząd Polski dopiero uczy się walczyć z epidemią nieznanych mu wirusów. Fakt, że robi to ślamazarnie i kładzie nacisk na obostrzenia warunków życia obywatelom poruszających się pieszo. To jest niemądre i bez sensu. Należało od pierwszego dnia zamknąć wszystkie porty lotnicze, zamknąć granice państwa, nie wpuszczać i nie wypuszczać nikogo do kraju. Nawet kierowcy pojazdów TIR też stanowią element zagrożenia, większy jak przeciętny obywatel, który nie wytyka nosa poza swoją ulicę. I oczywiście zwożenie chorych emigrantów do Polski w liczbie ok 60 tyś.jest niesprawiedliwe wobec pozostałych obywateli mieszkających w trudnych chwilach w ojczyźnie. Skoro jesteśmy europejczykami i pracujemy dla europy to niech UE leczy swoich podatników.
bDTXiItL
bellla
rok temu
Do pracy mam najbliżej przez park, chodziłam pieszo albo jechałam rowerem. Teraz muszę okrążać zamkniętą strefę i mam 2 km więcej. Nie ma chyba głupszych zakazów nigdzie na świecie.
agafa
rok temu
W koncu przypomnieli sobie o testach dla personelu medycznego.
Najnowsze komentarze (42)
drtsd
8 miesięcy temu
Janusz Cieszyński (ur. 6 maja 1988[1]) – polski menedżer, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, od 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Życiorys Ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Od 2009 do 2014 pracował w firmie telekomunikacyjnej Orange Polska w działach finansów i marketingu[2]. Prowadził także przedsiębiorstwo zajmujące się doradztwem biznesowym i prawnym oraz zasiadał w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Zatrudniony jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016–2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Przewodniczący Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A., członek Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji przy Prezesie Rady Ministrów[3] i Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 17 stycznia 2018 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiedzialnego za informatyzację sektora zdrowia, w tym nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia[3]. Został członkiem Prawa i Sprawiedliwości, w 2018 z jego ramienia zdobył mandat radnego Mokotowa[4].
Ulus
rok temu
Rozprzestrzenia się i owszem ! Nie robimy testow!!!!Od piątku 280 osób czeka w czernichowie na testy gdzie zakażonych jest kilka osób .W domach czekają pracownicy którzy pracują tez w innych placówkach którzy wrócili do domu i nic !!!! Zakażają innych bo od kilku dni nie ma kto zrobić im testow!!! Lekarze i pielęgniarki nie mogą iść do pracy bo są bez testow .Chory rząd i kraj .Chwala się jak jest pięknie i cudownie Tylko gdzie!
gość
rok temu
Niskie czoło, "wysoki" intelekt. Skąd to znamy? ;)
hejtyk
rok temu
Ten gość powinien zakrywać całą twarz!!!
Twój Nick
rok temu
Nie dawno minister zdrowia, pożal się Boże, mówił że maseczki są niepotrzebne, a teraz wprowadza obowiązek ich noszenia. Po jaką cholerę zawierzał służbę zdrowia matce boskiej, bez jej wiedzy, zamiast zajmować się zaopatrzeniem szpitali i warunkami pracy medyków?
Otis
rok temu
Kiedy w końcu mogę pójść do fryzjera bo zarosłem jak małpa
Rozsądny
rok temu
BOSS jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.Obostrzenia jeżeli są potrzebne to powinne być wprowadzane
qaqa
rok temu
Te testy, już powinny być kupione w lutym... Teraz na każdy mały powiat doliczcie sobie 100 osób i 1000na miasta, objawowców i bez objawowców i będzie realna przybliżona liczba zainfekowanych.
bDTXiItD
realista
rok temu
Premier powiedział o nowej rzeczywistości która potrwa kilka lat i nie będzie to rzeczywistość sprzed epidemii koronowirusa. Znaczy wszyscy beneficjenci 500+, 300+ i 13tej emerytury teraz przez kilka lat będą płacili oddawali państwu 500+, 300+ i emerytury w całości. Wszyscy będą chodzić w jednorazowych kombinezonach i maskach. Kto będzie przysparzał problemy będzie zastrzelony i do spalenia w krematorium. W nowej rzeczywistości nie będzie żadnych wyborów prezydenta, posła, senatora, radnego, wójta, burmistrza i prezydenta miasta.
realista
rok temu
Premier powiedział o nowej rzeczywistości która potrwa kilka lat i nie będzie to rzeczywistość sprzed epidemii koronowirusa. Znaczy wszyscy beneficjenci 500+, 300+ i 13tej emerytury teraz przez kilka lat będą płacili oddawali państwu 500+, 300+ i emerytury w całości. Wszyscy będą chodzić w jednorazowych kombinezonach i maskach. Kto będzie przysparzał problemy będzie zastrzelony i do spalenia w krematorium. W nowej rzeczywistości nie będzie żadnych wyborów prezydenta, posła, senatora, radnego, wójta, burmistrza i prezydenta miasta.
Ooolllaaa
rok temu
Mam pytanie z czego i za co mamy życ,gdzie pomoc dla ubogich,chcę iść do pracy lecz jej nie ma,na wodzie dzieci nie będą życ
awea
rok temu
Kiedy podadzą ile w Polsce osób ma katar? TO dopiero epidemia.
realista
rok temu
Już od czwartku obowiązkowo maski na twarz, ale... Kacza junta i tak będzie chodzić bez masek, bo to fani socjopatów z NWO czyli są ponad prawem, które uchwalili. A tak na prawdę to oni wiedzą, że to ŚCIEMA.
Ast
rok temu
Z tyma zasłanianiem twarzy to całkiem dobry pomysł. Nie dość, że zdrowiej a też niektóre mordy dobrze, że będą zasłonięte. Przynajmniej tyle
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić