Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe dane. Ponad 300 potwierdzonych przypadków

30
Podziel się:

"Mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w czwartkowy poranek.

Koronawirus. Liczba zakażonych w Polsce wciąż rośnie
Koronawirus. Liczba zakażonych w Polsce wciąż rośnie (PAP, Artur Reszko)

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwach śląskim i łódzkim (po sześć osób). Ponadto Ministerstwo Zdrowia przekazało, że jest trzech nowych chorych w województwie lubelskim, a ponadto doszło po jednej osobie zakażonej z województw opolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego.

Mamy już 305 potwierdzonych przypadków. Do tej pory w naszym kraju zanotowano pięć ofiar śmiertelnych koronawirusa. Wszystkie osoby zmarłe miały choroby współistniejące.

Do laboratoriów trafiło już około 50 tysięcy testów. - Przepustowość laboratoriów rośnie. Mamy możliwość dziennego testowania ponad 3 tysięcy próbek. Dziś, jeżeli lekarz ma jakiekolwiek podejrzenie zakażenia, od razu wykonywany jest test na obecność koronawirusa - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Zobacz także: Borys Budka chce 20 mld zł na służbę zdrowia

Koronawirus. Rośnie liczba zachorowań na całym świecie

Na świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w środę 200 tysięcy. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

Polski "pacjent zero" nie wyszedł jeszcze ze szpitala. Pomimo wcześniejszych informacji, Mieczysław O. nadal przebywa w zielonogórskiej lecznicy. Postanowiono go raz jeszcze przebadać. Najprawdopodobniej wyniki trafią do szpitala w czwartek.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić