Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Nowe dane z ministerstwa. Liczba zakażeń wciąż rośnie

98

"Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało w poniedziałkowy poranek Ministerstwo Zdrowia.

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w Polsce
Coraz więcej zakażeń koronawirusem w Polsce (East News, Artur Zawadzki)

Liczba zakażonych w naszym kraju znów się zwiększyła. Nowe przypadki dotyczą: ośmiu osób z województwa śląskiego, trzech osób z województwa małopolskiego, dwóch osób z województwa kujawsko-pomorskiego oraz po jednej osobie z województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

649 potwierdzonych przypadków zakażenia w naszym kraju. Wirus z Wuhan został uznany za główną przyczynę zgonu siedmiu osób hospitalizowanych w polskich placówkach. Do tej pory poinformowano o zaledwie jednej osobie, która została wyleczona z koronawirusa. To "pacjent zero" z Zielonej Góry.

Zobacz także: Sejm na PGE Narodowym? Radosław Fogiel komentuje

Minister zdrowia prognozuje

Znaczący wzrost zachorowań może nastąpić pod koniec tygodnia. Szczególnie uważać powinny osoby powyżej 80. roku życia - przewiduje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Takie prognozy wyraził na antenie RMF FM.

Wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. W izolacji przebywa coraz więcej Polaków. W niedzielny wieczór statystyki mówiły o blisko 50 tys. osobach w kwarantannie. Mamy również sporo przypadków nadzoru epidemiologicznego.

Profilaktyka przede wszystkim. W tym trudnym okresie musimy robić wszystko, by nie narażać się na kontakt z wirusem z Wuhan. Specjaliści radzą, by unikać wychodzenia z domu, a na zakupy wysyłać tylko jednego członka rodziny. Zaleca się także częste i dokładne mycie dłoni oraz troszczenie się o osoby starsze. To właśnie one znajdują się w grupie największego ryzyka.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić