Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe doniesienia ws. obostrzeń. Szkoły mają zostać zamknięte na dłużej

15

Reporterzy RMF FM donoszą, że czeka nas opóźnienie otwarcia gospodarki. Według ich ustaleń,dłużej poczekamy na otwarcie sklepów odzieżowych w galeriach handlowych oraz zakładów fryzjerskich.

Koronawirus. Szkoły mają zostać zamknięte na dłużej
Koronawirus. Szkoły mają zostać zamknięte na dłużej (Getty Images, Chung Sung-Jun , Staff)

Do ogłoszenia szczegółowych informacji przez rząd ma dojść w czwartek. Jak czytamy na stronie internetowej rmf24.pl, plan ma zakładać, że od poniedziałku poluzowane zostaną ograniczenia dotyczące wstępu do sklepów. Ma pojawić się uzależnienie liczby klientów od metrażu lokalu.

Co ważne dla miłośników natury, od poniedziałku mają zostać otwarte parki i lasy. Warunkiem przebywania w tych miejscach będzie zachowanie dwumetrowego odstępu od innych osób i posiadanie maseczki. Jest to zgodne z obowiązkiem, który wchodzi w życie w czwartek.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Barbara Nowacka: nie mogą się odbyć

Wiele wskazuje na to, że od poniedziałku nie zostaną otwarte sklepy odzieżowe w galeriach handlowych i zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. To ma zostać opóźnione o tydzień. Reporterzy RMF FM informują, że rząd chce zobaczyć, czy liczba zarażeń będzie spadać.

Koronawirus. Co ze szkołami?

Wiele wskazuje na to, że uczniowie nieprędko wrócą do szkół. Rząd chce wydłużyć ich zamknięcie o co najmniej tydzień. Podobna sytuacja czeka żłobki i przedszkola.

Zamknięte pozostaną też uczelnie wyższe. W tym miejscu warto jednak zauważyć, że specustawa dotycząca koronawirusa zakłada, że kolokwia, egzaminy, a nawet obrony magisterskie i doktorskie można przeprowadzać za pośrednictwem internetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić