Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Nowy raport ministerstwa. 18 ofiar śmiertelnych

53

Ministerstwo Zdrowia opublikowało za pośrednictwem Twittera kolejny komunikat w sprawie nowych przypadków i ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym kraju wciąż rośnie
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w naszym kraju wciąż rośnie (PAP, Tomasz Wojtasik)

Mamy 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 129 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 18 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wciąż rośnie. Do tej pory w Polsce potwierdzono 4848 przypadków zainfekowania wirusem z Wuhan, w tym 129 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Koronawirus od tego ginie. Oto, czego używać w domu

Koronawirus nie ustępuje

Pandemia wciąż zbiera żniwo i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy ten koszmar nareszcie minie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i robić wszystko, by koronawirus nie rozprzestrzeniał się.

Pamiętajmy o tym, by dbać o higienę. Nie wychodźmy też z domu, kiedy nie jest to absolutnie konieczne. Ponadto otaczajmy opieką osoby starsze. To one znajdują się w grupie największego ryzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić