Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Ojciec Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą przestać istnieć

1411

Pandemia koronawirusa dotyka różnych dziedzin naszego życia. W tarapatach znalazły się też media katolickie, nad którymi czuwa ojciec Tadeusz Rydzyk. Duchowny prosi o pomoc w tym trudnym okresie.

O. Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą upaść
O. Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą upaść (East News, Marek Maliszewski)

Ojciec Rydzyk apeluje o wsparcie. - Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam - mówi duchowny, cytowany przez radiomaryja.pl.

Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, "Naszego Dziennika". Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków - zaznacza o. Rydzyk.

Radiu Maryja i Telewizji Trwam grozi zamknięcie! Duchowny alarmuje, że bez pomocy środowiska, jego media katolickie mogą przestać istnieć. - Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania "Naszego Dziennika" też grozi jego zamknięcie - podkreśla ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim apelu.

Zobacz także: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

O. Rydzyk: "Czy możemy na to pozwolić?"

Duchowny, zwracając uwagę na możliwy upadek mediów, za które odpowiada, stawia pytanie: "czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?" - zastanawia się dyrektor Radia Maryja.

Duchowny kończy dramatyczny apel prośbą o wspólną modlitwę. - Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich - zachęca redemptorysta.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić