Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Ojciec Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą przestać istnieć

1213
Podziel się:

Pandemia koronawirusa dotyka różnych dziedzin naszego życia. W tarapatach znalazły się też media katolickie, nad którymi czuwa ojciec Tadeusz Rydzyk. Duchowny prosi o pomoc w tym trudnym okresie.

O. Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą upaść
O. Rydzyk bije na alarm. TV Trwam i Radio Maryja mogą upaść (East News, Marek Maliszewski)

Ojciec Rydzyk apeluje o wsparcie. - Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam - mówi duchowny, cytowany przez radiomaryja.pl.

Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, "Naszego Dziennika". Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków - zaznacza o. Rydzyk.

Radiu Maryja i Telewizji Trwam grozi zamknięcie! Duchowny alarmuje, że bez pomocy środowiska, jego media katolickie mogą przestać istnieć. - Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania "Naszego Dziennika" też grozi jego zamknięcie - podkreśla ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim apelu.

Zobacz także: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

O. Rydzyk: "Czy możemy na to pozwolić?"

Duchowny, zwracając uwagę na możliwy upadek mediów, za które odpowiada, stawia pytanie: "czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?" - zastanawia się dyrektor Radia Maryja.

Duchowny kończy dramatyczny apel prośbą o wspólną modlitwę. - Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich - zachęca redemptorysta.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1213)
JAREK
rok temu
".....Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych...." Kłamie w żywe oczy.Trzeba być naprawdę bezczelnym żeby tak ludziom mydlić oczy.....
Babka
2 lata temu
Masakra mni brakuje na chleb
Tomi
2 lata temu
Rydzyk gorzej niszczy Kościół niż komuna w czasie Bieruta.
kasiek
2 lata temu
Myślę, że wystarczy modlitwa (ha ha ha)
Jhgghj
2 lata temu
😡😡😡Niech sprzeda. Obajtek wszystko kupi
Nnn
2 lata temu
Pytanie:KIEDY PADNIE ?
Bambino
2 lata temu
I na coś ta pandemia się przyda
Iwona
2 lata temu
Oby jak najszybciej padło źródło nienawiści.
hahaha
2 lata temu
T o chyba chyba pójde na msze po50 latach podziękowaC bozi .
Polka
2 lata temu
Najwyższa pora zlikwidować tę sektę. Z ludzmi, którzy go słuchają nie mozna normalnie rozmawiać. Zniszczył życie mojej niepełnosprawnej i kochanej zawsze cioci. Wszyscy ją opuścili, bo nie dało się z nią porozumieć( tylko aborcja, in vitro, boski PiS i Bóg- Rydzyk.Reszta to diabły.
Mira
2 lata temu
Jeśli piekło istnieje,to miejsce dla niego się znajdzie .
Keyfas
2 lata temu
To co Rydzk robi powinno być karane na tym samym poziomie co metoda na wnuczka.
Rafał
2 lata temu
Masz tupet. Twoim obowiązkiem jest pomagać .Pomagaj tym co w tej sytuacji pomocypotrzebują.Tu jakieś tam twoje puste modlitwy nie pomogą. Ty ....... ....... ........ ........Zamknij tą zakłamana telewizję i siano dla tych co potrzebują oddaj. Ty możesz dostać ale wiesz co. Ch....do mordy tylko i wyłącznie
Wstydzę się
2 lata temu
Wstyd Żeby w takiej sytuacji kiedy naród potrzebuje prosić o pieniądze dla mediów???? Powinien prosić wiernych o wpłaty dla Państwa żeby kupić odpowiedni sprzęt dla chorych!!!! Wstyd i żenada
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić