Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska informuje o zmianach. Dotyczą m.in. listów poleconych

44

Mając na uwadze szalejącą pandemię koronawirusa, Poczta Polska wprowadziła nowe zasady związane z doręczaniem przesyłek listowych poleconych i paczek pocztowych oraz przesyłek kurierskich.

Zmiany w działalności Poczty Polskiej
Zmiany w działalności Poczty Polskiej (Getty Images, NurPhoto)

Nowe przepisy wchodzą w życie już w środę. Mówią one, że listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, z kolei w przypadku przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Zawieszono również obowiązek uzyskania przez kuriera pokwitowania odbioru przesyłki - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Warto odnotować, że wprowadzone zmiany nie dotyczą wszystkich przesyłek. Nie obejmują one listów wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy studenci wrócą na uczelnie? Minister Wojciech Murdzek komentuje

Poczta Polska zwiększa bezpieczeństwo pracowników

Jak łatwo się domyślić, zmiany wprowadzone w działalności Poczty Polskiej mają związek z pandemią koronawirusa, co podkreślił cytowany w komunikacie Andrzej Bodziony, wiceprezes instytucji.

Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź Spółki na oczekiwania społeczne. Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić