Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych. Kolejne potwierdzone przypadki

21
Podziel się:

"Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - informuje Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie na Twitterze.

Koronawirus. W Polsce potwierdzono już 367 zakażeń
Koronawirus. W Polsce potwierdzono już 367 zakażeń (PAP, Artur Reszko)

Najwięcej nowych zakażonych odnotowano w województwie małopolskim. "Potwierdzone przypadki dotyczą: pięciu osób z województwa małopolskiego, czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego i po jednej osobie z województw wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego" - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

W naszym kraju potwierdzono już 367 przypadków zakażenia koronawirusem. Na szczęście nie zwiększa się liczba ofiar śmiertelnych. Dotychczas zmarło pięć osób. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Zobacz także: Epidemiolog podaje porażające przykłady. "Lekarze operują z szalikami na twarzy"

Ministerstwo wydaje aplikację dla osób w kwarantannie

"Kwarantanna domowa" - tak brzmi nazwa aplikacji, której udostępnianie rozpoczęło Ministerstwo Cyfryzacji. Ma ona zapewnić szybką komunikację ze służbami i lepszą opiekę dla osób objętych kwarantanną.

Aplikacja wyręczy policjantów, którzy nie będą musieli prowadzić bieżących kontroli. "Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały naszą aplikację - będziemy SMSem wysyłali prośbę o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie" - czytamy na stronie internetowej gov.pl. Takie prośby będą wysyłane z zaskoczenia. Czas na wysłanie zdjęcia to 20 minut. Jeżeli ktoś nie zmieści się w limicie, wówczas sygnał o możliwym złamaniu zasad otrzyma policja.

Bądźmy odpowiedzialni i solidarni. W tym trudnym czasie pamiętajmy o przestrzeganiu zaleceń kierowanych przez różne służby. Dbajmy o higienę i nie wychodźmy z domów, gdy nie jest to konieczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
rencista
3 lata temu
Proponuje teraz każdemu, w dobie PANDEMII, usiasc w domu i pomyslec, ale tak bezstronnie, co by było jak by do tej pory rządzili komuniści, albo ich dzieci PO-KO ??? Gdzie były by szpitale, lekarze, pielęgniarki, zaklady pracy,jaki towar bylby w sklepach,jakie wsparcie byłoby od rządu, gdzie byłoby wojsko, granice ….???
starośc
3 lata temu
mam tylko stary telefon komorkowy na przyciski , pewnie i bez aparatu. nie znam sie na tym . mieszamy jako osoby starcze samotnie, jestesmy samodzielni i w kwarantannie. I jak mam potwierdzac te servi ? moze gmina zrobi mi kurs inforamtyczny, kupi telefon, internet,- a najlepiej przydzieli ochrone z internetem itp.,
UWAGA !!
3 lata temu
UWAGA !!UWAGA !! Sprawdzanie temperatury na przejściach granicznych tylko twarzy czujnikiem termicznym jest nie wystarczające i mało efektywne to widać i słychać na całej Lini !! Sprawdzanie temperatury nie tylko twarzy - ale minimum w dwóch lub trzech punktach człowieka np: ramiona lub górna część piersi lub szyja tylna . Sprawdzani- wracający do kraju mają sposoby aby termometr nie wykrył wysokiej temperatury !! Po kilku dniach w kraju widzimy i słyszymy skutki epidemii!! Koszty takiego postępowania ponosimy my wszyscy !!
Ot prawda
3 lata temu
Gdzie jest ta cała Unia??? Gdzie są ci mądrale z Komisji Europejskiej, ci wszyscy obrońcy demokracji i praw? Gdzie oni teraz są? Pochowali się w swoich willach i mają w nosie zwykłego człowieka. Taka jest prawda. Mam nadzieję że tą całą UE w końcu trafi szlag.
Marcin
3 lata temu
Wiecie co, tu trzeba jednak bardziej radykalnych środków, albo dać przechorować tego wirusa wszystkim.Te radykalne to szczelne zamknięcie wszystkich granic, stan wyjątkowy i testy, testy, testy. Trzeba budować sztab ludzi, którzy będą pomagać lekarzom i przede wszystkim pielęgniarkom i diagnostom. Powołać zdrowych mężczyzn z rezerwy do wojska. Przejąć hotele i tam rodzinom lekarzy i pielęgniarek stworzyć najlepsze warunki jakie się da, aby nie musieli myśleć za dużo o codziennych rzeczach. Pielęgniarki powinny być wymieniane co 2-3 godziny przez personel przeszkolony w najprostszych czynnościach, lekarze tylko kiedy naprawdę muszą. Dowozić ich gdzie potrzeba, przywozić im jedzenie itd. Mają leczyć i nic więcej. Wojsko z tą powołaną rezerwą ma dowozić ludziom jedzenie i płyny do domów. W paczce mają być tylko potrzebne produkty. Oczywiście nikt nie wychodzi jeżeli nie pracuje w podstawowych zakładach, które muszą funkcjonować. I tak przez kilka miesięcy do czasu wymyślenia szczepionki lub pokonania wirusa. Jeżeli teraz nie będziemy budować tego sztabu ludzi to będzie tak jak we Włoszech i Chinach (liczba zgonów 3 tys. wydaje się być niewiarygodnie niska), czyli przemęczeni lekarze, zarażony personel medyczny i pytanie, kogo ratujemy? Szkolić ludzi do najprostszych zadań już teraz póki jeszcze kto ma szkolić! Mniej radykalne środki to wypuszczenie wszystkich i przechorowanie tego wirusa. Wtedy wojsko będzie musiało przejąć obowiązki zakładów pogrzebowych. Jak ktoś ma lepsze rozwiązania to proszę przedstawić. Komentarze na zasadzie wyzwisk itd. proszę sobie darować, bo i tak nic nie wniosą. Pamiętać należy, że nie da się zdyscyplinować wszystkich ludzi bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Tylko dwa powyższe rozwiązania, albo całkowita izolacja albo hulaj dusza ile można. Pamiętajmy o personelu medycznym, oni są nam najbardziej potrzebni. Wy w rządzie dajcie im co potrzeba, aby nie było sytuacji jak we Włoszech, że brakowało rękawiczek i maseczek dla lekarzy. Wstyd!
Lgg
3 lata temu
Selfie ha ha ha.
bojąca dusza
3 lata temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! bedzie masakra... i koniec....
remi
3 lata temu
To jest system więcej zgonów mniej nierobów do wykarmienia:)
remi
3 lata temu
To jest system więcej zgonów mniej nierobów do wykarmienia:)
bojąca dusza
3 lata temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! bedzie masakra... i koniec....
bojący
3 lata temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! masakra...
mardok
3 lata temu
jakie sa objawy wirusa
mardok
3 lata temu
jakie sa objawy wirusa
111
3 lata temu
a ile zarażonych obywateli rp? To ważne może przerzedzi żyda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić