o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych. Kolejne potwierdzone przypadki

21
Podziel się

"Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - informuje Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie na Twitterze.

Koronawirus. W Polsce potwierdzono już 367 zakażeń
Koronawirus. W Polsce potwierdzono już 367 zakażeń (PAP, Artur Reszko)
bEhBuLnp

Najwięcej nowych zakażonych odnotowano w województwie małopolskim. "Potwierdzone przypadki dotyczą: pięciu osób z województwa małopolskiego, czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego i po jednej osobie z województw wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego" - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

W naszym kraju potwierdzono już 367 przypadków zakażenia koronawirusem. Na szczęście nie zwiększa się liczba ofiar śmiertelnych. Dotychczas zmarło pięć osób. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Zobacz także: Epidemiolog podaje porażające przykłady. "Lekarze operują z szalikami na twarzy"

bEhBuLnr

Ministerstwo wydaje aplikację dla osób w kwarantannie

"Kwarantanna domowa" - tak brzmi nazwa aplikacji, której udostępnianie rozpoczęło Ministerstwo Cyfryzacji. Ma ona zapewnić szybką komunikację ze służbami i lepszą opiekę dla osób objętych kwarantanną.

Aplikacja wyręczy policjantów, którzy nie będą musieli prowadzić bieżących kontroli. "Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały naszą aplikację - będziemy SMSem wysyłali prośbę o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie" - czytamy na stronie internetowej gov.pl. Takie prośby będą wysyłane z zaskoczenia. Czas na wysłanie zdjęcia to 20 minut. Jeżeli ktoś nie zmieści się w limicie, wówczas sygnał o możliwym złamaniu zasad otrzyma policja.

bEhBuLnx

Bądźmy odpowiedzialni i solidarni. W tym trudnym czasie pamiętajmy o przestrzeganiu zaleceń kierowanych przez różne służby. Dbajmy o higienę i nie wychodźmy z domów, gdy nie jest to konieczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhBuLnS
KOMENTARZE
(21)
rencista
rok temu
Proponuje teraz każdemu, w dobie PANDEMII, usiasc w domu i pomyslec, ale tak bezstronnie, co by było jak by do tej pory rządzili komuniści, albo ich dzieci PO-KO ??? Gdzie były by szpitale, lekarze, pielęgniarki, zaklady pracy,jaki towar bylby w sklepach,jakie wsparcie byłoby od rządu, gdzie byłoby wojsko, granice ….???
starośc
rok temu
mam tylko stary telefon komorkowy na przyciski , pewnie i bez aparatu. nie znam sie na tym . mieszamy jako osoby starcze samotnie, jestesmy samodzielni i w kwarantannie. I jak mam potwierdzac te servi ? moze gmina zrobi mi kurs inforamtyczny, kupi telefon, internet,- a najlepiej przydzieli ochrone z internetem itp.,
UWAGA !!
rok temu
UWAGA !!UWAGA !! Sprawdzanie temperatury na przejściach granicznych tylko twarzy czujnikiem termicznym jest nie wystarczające i mało efektywne to widać i słychać na całej Lini !! Sprawdzanie temperatury nie tylko twarzy - ale minimum w dwóch lub trzech punktach człowieka np: ramiona lub górna część piersi lub szyja tylna . Sprawdzani- wracający do kraju mają sposoby aby termometr nie wykrył wysokiej temperatury !! Po kilku dniach w kraju widzimy i słyszymy skutki epidemii!! Koszty takiego postępowania ponosimy my wszyscy !!
bEhBuLnT
Ot prawda
rok temu
Gdzie jest ta cała Unia??? Gdzie są ci mądrale z Komisji Europejskiej, ci wszyscy obrońcy demokracji i praw? Gdzie oni teraz są? Pochowali się w swoich willach i mają w nosie zwykłego człowieka. Taka jest prawda. Mam nadzieję że tą całą UE w końcu trafi szlag.
Marcin
rok temu
Wiecie co, tu trzeba jednak bardziej radykalnych środków, albo dać przechorować tego wirusa wszystkim.Te radykalne to szczelne zamknięcie wszystkich granic, stan wyjątkowy i testy, testy, testy. Trzeba budować sztab ludzi, którzy będą pomagać lekarzom i przede wszystkim pielęgniarkom i diagnostom. Powołać zdrowych mężczyzn z rezerwy do wojska. Przejąć hotele i tam rodzinom lekarzy i pielęgniarek stworzyć najlepsze warunki jakie się da, aby nie musieli myśleć za dużo o codziennych rzeczach. Pielęgniarki powinny być wymieniane co 2-3 godziny przez personel przeszkolony w najprostszych czynnościach, lekarze tylko kiedy naprawdę muszą. Dowozić ich gdzie potrzeba, przywozić im jedzenie itd. Mają leczyć i nic więcej. Wojsko z tą powołaną rezerwą ma dowozić ludziom jedzenie i płyny do domów. W paczce mają być tylko potrzebne produkty. Oczywiście nikt nie wychodzi jeżeli nie pracuje w podstawowych zakładach, które muszą funkcjonować. I tak przez kilka miesięcy do czasu wymyślenia szczepionki lub pokonania wirusa. Jeżeli teraz nie będziemy budować tego sztabu ludzi to będzie tak jak we Włoszech i Chinach (liczba zgonów 3 tys. wydaje się być niewiarygodnie niska), czyli przemęczeni lekarze, zarażony personel medyczny i pytanie, kogo ratujemy? Szkolić ludzi do najprostszych zadań już teraz póki jeszcze kto ma szkolić! Mniej radykalne środki to wypuszczenie wszystkich i przechorowanie tego wirusa. Wtedy wojsko będzie musiało przejąć obowiązki zakładów pogrzebowych. Jak ktoś ma lepsze rozwiązania to proszę przedstawić. Komentarze na zasadzie wyzwisk itd. proszę sobie darować, bo i tak nic nie wniosą. Pamiętać należy, że nie da się zdyscyplinować wszystkich ludzi bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Tylko dwa powyższe rozwiązania, albo całkowita izolacja albo hulaj dusza ile można. Pamiętajmy o personelu medycznym, oni są nam najbardziej potrzebni. Wy w rządzie dajcie im co potrzeba, aby nie było sytuacji jak we Włoszech, że brakowało rękawiczek i maseczek dla lekarzy. Wstyd!
Lgg
rok temu
Selfie ha ha ha.
bojąca dusza
rok temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! bedzie masakra... i koniec....
remi
rok temu
To jest system więcej zgonów mniej nierobów do wykarmienia:)
remi
rok temu
To jest system więcej zgonów mniej nierobów do wykarmienia:)
bojąca dusza
rok temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! bedzie masakra... i koniec....
bojący
rok temu
za chwile to dopiero sie zacznie!!!! juz są przypuszczenia, ze KORONAWIRUSA beda przenosci KOMARY!!!!! masakra...
mardok
rok temu
jakie sa objawy wirusa
mardok
rok temu
jakie sa objawy wirusa
bEhBuLnL
111
rok temu
a ile zarażonych obywateli rp? To ważne może przerzedzi żyda.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić