Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Ruszyły prywatne testy. Znamy cenę

109

Firma GeneMe z Gdańska i Fundacja na Rzecz Perspektyw "Cel" wprowadziły testy na obecność koronawirusa, które będą dostępne dla każdego. Sposób badania jest rekomendowany przez WHO - testy są przeprowadzane metodą RT-real time PCR.

Koronawirus. W Gdańsku ruszają prywatne testy
Koronawirus. W Gdańsku ruszają prywatne testy (East News, Karol Makurat)

Eksperci gotowi są przeprowadzić 600-1000 prywatnych testów dziennie. Rekomenduje się je osobom z podejrzeniem COVID-19, które z jakiejś przyczyny nie zostały jeszcze przebadane przez publiczne placówki. GeneMe deklaruje również chęć wykonywania badań medykom.

Kontaktowaliśmy się z Ministerstwem Zdrowia, zgłaszając swoją gotowość przyłączenia się do walki z koronawirusem. Aktualnie trwają jeszcze uzgodnienia. Ponieważ ilość zachorowań wciąż rośnie, postanowiliśmy zaoferować testy wszystkim zainteresowanym instytucjom, również osobom indywidualnym - mówi w rozmowie z wiadomosci.wp.pl Aleksandra Miedzianowska z gdańskiej firmy GeneMe.

Zobacz także: Paweł Kukiz: tarcza antykryzysowa jest zła

Pakiet do testu na koronawirusa zamawia się za pośrednictwem Fundacji na Rzecz Perspektyw "Cel". Dla osób indywidualnych koszt badania wynosi 500 złotych. Wpłata zasila konto akcji "KontraKoronawirus". Uzyskane środki zostaną przekazane na rzecz osób, które w znacznym stopniu odczuły pandemię koronawirusa.

Wyniki prywatnych testów będą dostępne po 48 godzinach. Organizatorzy akcji zastrzegają, że wynik testu to tylko informacja dla pacjenta. Badanie nie wykrywa zwalczonej choroby. Dodajmy, że wysyłka zamówionych testów rozpocznie się 2 kwietnia.

Koronawirus w Polsce. Kup test dla personelu medycznego

GeneMe zaprasza do współpracy firmy, którym proponuje zakup kilkudziesięciu testów po niższej cenie i przekazanie ich w darowiźnie szpitalom. Tak, by każdy medyk miał w miarę swobodny dostęp do takiego testu.

Laboratorium wykona testy członków personelu medycznego w pierwszej kolejności. Ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia mówią o przeprowadzaniu 4,3 tys. testów na koronawirusa na dobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić