o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Szczegóły nowych ograniczeń

190
Podziel się

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia mające pomóc w walce z szalejącą pandemią koronawirusa. Wiemy już, czego będą one dotyczyć.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowe obostrzenia
We wtorek premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowe obostrzenia (Getty Images, Pool)
bDePAnKd

Nowe restrykcje mają znacząco ograniczyć liczbę osób, które będą mogły przebywać w sklepach. Jak informuje RMF24, w sklepie będzie mogło znajdować się w danym momencie trzy razy więcej ludzi niż jest w nim kas.

Wiele sklepów osiedlowych ma tylko jedną kasę. Wobec tego jednocześnie będą mogły w nich przebywać zaledwie trzy osoby. Jeżeli na przykład w danym supermarkecie jest 20 kas, to zakupy będzie mogło robić w jednej chwili tylko 60 osób.

Będą godziny dla seniorów. Zostaną wyznaczone dwie godziny około południa, w których do sklepów będą wpuszczane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

bDePAnKf

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Matyja o wyborach prezydenckich

Co z wyjściami z domów?

Według RMF24, zostaną nałożone kolejne bardzo ważne obostrzenia dotyczące wyjść z domów. Restrykcje mają pozwalać jedynie na pojedyncze opuszczanie miejsc zamieszkania. Gdy będziemy szli ulicą z członkami naszej rodziny, będziemy zobowiązani do zachowania dwumetrowych odstępów.

Jest jeden wyjątek. Wspomniana regulacja nie dotyczy rodziców z małym, niesamodzielnym dzieckiem, jak i również opiekunów osób niepełnosprawnych.

bDePAnKl

Podsumowując, dotychczasowe restrykcje zostaną zaostrzone. Wcześniej, zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi 25 marca, mogliśmy przemieszczać się dwójkami, a obostrzenie nie dotyczyło członków rodzin.

Nowe restrykcje mają obowiązywać od północy. Niewykluczone, że oprócz wyżej wymienionych premier Mateusz Morawiecki ogłosi jeszcze jakieś inne ograniczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDePAnKG
KOMENTARZE
(190)
aqq
7 miesięcy temu
Jaki sens ma rozwlekanie członków rodzin na ulicy na co 2 metry, skoro za chwilę wsiądą do jednego samochodu a w domu i tak przebywają wszyscyu razem?
edek
7 miesięcy temu
Ale na wybory chcecie nas wysłać? zakłamanie do bólu
Zdrowy
7 miesięcy temu
Po co małżeństwo ma iść po ulicy w 2 metrowych odstępach skoro i tak śpią w jednym łóżku, siedzą przy jednym stole, jadą jednym samochodem
bDePAnKH
xxx
7 miesięcy temu
cyt:"Nowe restrykcje mają obowiązywać do północy". Całe szczęście bo dłużej nie dalibyśmy chyba rady....
Polak
7 miesięcy temu
Oby to pomogło.
Najnowsze komentarze (190)
Adam S.
7 miesięcy temu
Jeśli maż ma się w łóżku odsunąć od żony na 2 metry- to wyląduje za ścianą w łóżku sąsiadki !
monachium
7 miesięcy temu
Gdy będziemy szli ulicą z członkami naszej rodziny, będziemy zobowiązani do zachowania dwumetrowych odstępów przecież jest to chore mieszkają pod jednym dachem a na chodniku 2 m odstępu teraz widać jacy modrzy żądzą polską
ewcia
7 miesięcy temu
trzeba było wcześniej pomyśleć o takich obostrzeniach, a nie mówić ,że w Polsce koronawirusa jeszcze nie ma i ściągać zaraze do kraju
stach
7 miesięcy temu
Paranoją jest zamknięcie parków i zakaz spacerowania po tych parkach.W parkach nie można robić zbiegowisk i zabaw z gromadą dzieci,to rozumie,ale zakazu spaceru czy przejścia alejami parku tego nie rozumie.Ludzie chodzą chodnikami i każdy unika zbliżania się jak i konwersacji.
OSA,,,,,
7 miesięcy temu
same ograniczenia nic nie dadzą jak nie wiadomo kto chory a kto zdrowy , trzeba chorych poznaczyc pieczęcią czerwoną na policzku i nie wolno zmyć a na kwarantannie niebieska pieczęcią i jak taki poznaczony wyjdzie to każdy bedzie wiedział ,że chory czy podejrzany o chorobę i szybko na policje zgłosi ,ze sąsiad chory a wychodzi z domu i wysokie kary z wiezieniem włącznie i temat sam sie opanuje , za powiadomienie nagroda dla powiadamiajacego np 300zł nie ma jak kary wysokie i nagrody dla społeczników co nie zlekceważą takich zachowań i powiadomią --musimy sie zorganizowac sami w społeczeństwie jak kto ma siedziec w domu to ma i dyskusji nie ma bo zaraża jak wychodzi ale teraz to nie wiadomo kto ma byc w domu a kto nie i tu chorzy maja przewage bo jako zdrowi wyjda i zakażaja innych zdrowych , skutecznośc w tej propozycji jest 100% każdy każdego bedzie pilnował bo wszyscy sie boją by nie zachorować ! nie ma jak pomoc sasiedzka jest skuteczniejsza każdy każdego w klatce zna i jak zobaczy pieczęc na policzku i gościa na dworze to zaraz na policje i po sprawie a jak ktoś zmyje pieczec to karać wysoko 30 tys albo jak chory to 5 lat wiezienia LUDZIE MUSZĄ TRAKTOWAC POWAŻNIE NAKAZ W ZACHOWANIU NA SEJMIE TO USTALIC I JAKO UCHWAŁA WPROWADZIC BY OPOZYCJA ZNOWU COŚ GŁUPIEGO NIE POWIEDZIAŁA ,ŻE JAKAŚ DYSKRYMINACJA CHORYCH CZY CO TAM IM DO GŁOWY PRZYJDZIE --zdrowi musza dbac by nie zachorowali a tylko pieczętując chorych możemy wiedziec kto zdrowy a kto chory JAK WIEKSZOŚĆ DEMOKRATYCZNA PROJEKT POPRZE TO RESZTA MUSI ZAAKCEPTOWAC I PO SPRAWIE TAK DZIAŁA DEMOKRACJA !DO MAJA BEDZIE ZARAZA OPANOWANA A CI CO LOT PRZYWIEZIE W MIEJSCA ZAMKNIETE KIEROWAC BY NIE ZAKAŻALI BO ONI PEWNIE CHORZY LECA DO POLSKI !KARY I NADRODY TO SŁUSZNA I PEWNA METODA A SASIEDZI TO NIEOCENIONY SKARB ZAWSZE WSZYSTKO WIEDZA I POMOGĄ SZCZEGÓLNIE JAK NAGRODY BEDA ZA POMOC !
barbaro
7 miesięcy temu
RMF24 -> RADIO ->TELEWIZJA - GAZETY . Im też Zdarzają się literówki, złe interpretacje ustaw wskutek przejęzyczenia. Nie we wszystko trzeba wierzyć bo nie wszystko jest prawdą. Tv, gazety, agencje informacyjne, radio - każde z nich szuka jak największej oglądalności, słuchaczy, czytelników. To czysty biznes.
głos rozsądku
7 miesięcy temu
wydziwianie
am55
7 miesięcy temu
Toż to jutro PRIMA APRILIS
bDePAnKz
St. Trep
7 miesięcy temu
Proponuję poruszać się skokami czołganiem przez pełzanie względnie kanałami.
Potrzebujący
7 miesięcy temu
A gdzie można 2 metrową prezerwatywę kupić czy ktoś wie?
Wyborca
7 miesięcy temu
Ale na wybory to czwórkami trzeba iść
wojar
7 miesięcy temu
Ponieważ nie wyglądam na swoje lata znowu będę musiał pokazywać dowód że mam 60+ /o 10 do 12/,wcześniej by kupić alkohol i mam 18 do 30 mnie sprawdzali a więc wracam do przeszłości Bez wehikułu czasu a za sprawą wirusa i polityków
vvVvv
7 miesięcy temu
Czy rząd zdaje sobie sprawę, że robi z siebie pośmiewisko??? Czy Morawiecki sam założył ten kabaret, czy może ma naciski z góry? Jak myślicie? Powtarzam - myślicie?
ADAM
7 miesięcy temu
RZĄD MA RACJĘ WE WŁOCHACH USA CZY HISZPANI ROBILI CO CHCHCIELI NO TO MAJĄ CO CHCĄ HE HE!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić