Natalia Bogucka| 

Koronawirus w Rosji. Władimir Putin przełożył Paradę Zwycięstwa

80

Prezydent Rosji Władimir Putin przełożył zaplanowaną na 9 maja Paradę Zwycięstwa. Jednocześnie podkreślił, że odbędzie się ona w 2020 r., choć nie podał konkretnej daty.

Władimir Putin przełożył paradę w Dzień Zwycięstwa.
Władimir Putin przełożył paradę w Dzień Zwycięstwa. (Getty Images, Mikhail Svetlov)

Z powodu epidemii koronawirusa Parada Zwycięstwa zaplanowana na 9 maja zostanie przełożona. Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił, że szczyt zachorowań nie został jeszcze osiągnięty, dlatego organizowanie wydarzeń masowych jest zbyt ryzykowne.

Aby zorganizować paradę 9 maja, należy rozpocząć jej przygotowywanie w tej chwili, ale ryzyko związane z epidemią, której szczyt nie został jeszcze przekroczony, jest nadal bardzo wysokie, a to nie daje mi prawa do rozpoczęcia przygotowań do parady i innych wydarzeń masowych - powiedział Putin na spotkaniu z członkami Rady Bezpieczeństwa.

Parada Zwycięstwa miała odbyć się na Placu Czerwonym z okazji 75. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami i zakończenia II wojny światowej w Europie. Prezydent Rosji wyraził przekonanie, że 9 maja będzie obchodzony w każdej rodzinie i "jak zawsze zjednoczy społeczeństwo". Zaznaczył również, że rząd zrobi wszystko, co możliwe, aby weterani czuli wdzięczność.

Rozumiem, że 9 maja to Dzień Zwycięstwa dla nas wszystkich. Będzie z nami na zawsze. Daty tej nie można anulować ani zmienić jej terminu. Każda rodzina będzie pamiętać i szanować swoich bohaterów tego dnia - podkreślił Władimir Putin cytowany przez agencję Interfax.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Rosji

Jak dotąd w Rosji stwierdzono 27,9 tys. zakażeń koronawirusem. 232 osoby zmarły.

Zobacz także: Koronawirus w Rosji. Obywatele uciekają na wieś

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić