o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus. W USA w ciągu doby zmarło 2 tys. osób

148
Podziel się

Stany Zjednoczone stały się pierwszym krajem na świecie, który odnotował ponad 2 tys. zgonów z powodu koronawirusa w ciągu jednego dnia. Obecnie USA zmaga się z największym kryzysem. Zakażonych jest tam już 500 tys. osób.

Koro
Koro (Getty Images)
bDoOCUvF

W ciągu ostatniej doby w USA zmarło 2108. W całym kraju potwierdzono łącznie ponad 500 tys. zakażeń i 18 tys. zgonów. Połowa z nich pochodzi ze stanu Nowy Jork.

USA może wkrótce przewyższyć Włochy. Tempo w jaki, wzrasta liczba chorych i umierających jest bardzo szybkie. Eksperci z grupy White House Covid-19 twierdzą, że epidemia zaczyna spowalniać w całych Stanach Zjednoczonych, jednak wciąż nie osiągnięto przewidywanego szczytu.

Wciąż nie osiągnęliśmy największej liczby zachorowań – powiedziała BBC Dr Deborah należąca do grupy.

bDoOCUvH
Zobacz także: Zobacz także: Wybory prezydenckie jednak w maju? Socjolog mówi o negatywnych konsekwencjach

Badacze przewidywali, że liczba ofiar śmiertelnych w USA osiągnie szczyt w piątek. Następnie ma stopniowo spadać, aż około 1 maja osiągnie 970 osób dziennie. Wtedy też Donald Trump przewiduje rozluźnienie ograniczeń i powrót Amerykanów do szkoły i pracy.

Najgorsza sytuacja panuje w Nowym Jorku. W całym stanie zakażonych jest ponad 170 tys. osób, a zmarło prawie 8 tys. W szpitalach brakuje wolnych łóżek, są braki w sprzęcie medycznym i personelu. Gubernator Andrew Cuomo apeluje do władz o pilną pomoc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDoOCUwi
KOMENTARZE
(148)
Rysio
8 miesięcy temu
w USA wszystko musi być największe.
Anka
8 miesięcy temu
330 000 osób umiera w USA rocznie z powodu zatrucia lekami przepisami na receptę,czyli 905 dziennie, nie potrzeba żadnego wirusa.
renio
8 miesięcy temu
USA to bogaty kraj DEMOKRATYCZNY ale tylko dla bogatych ,gdzie 1% ludności posiada 98% bogactwa kraju , a połowa nie ma ubezpieczenia zdrowotnego i nie są przyjmowani mimo koronawirusa do szpitali
bDoOCUwj
Asker
8 miesięcy temu
Po co wielkim tego świata loty w "Kosmos",tyle miliardów dolarów to kosztuje ,fakt z jednej strony ktoś powie ,że w samych USA program badania kosmosu daje wiele miejsc pracy ,ok. Ale z drugiej strony ,tych naukowców można skierować do badań nad przyziemnymi sprawami : np.nowotwory, cukrzyca czy chorób zakaźnych,inżynierów nad rozwiązaniami np.protez kończyn itp....trzeba tylko zmienić kierunek ekspansji. Taki malutki wirus i takie duże i prężne USA leżą ...
status
8 miesięcy temu
A taki luzak na początku był z Trumpha. Kto by pomyślał.
Najnowsze komentarze (148)
juesej
8 miesięcy temu
Co? ,...tylko 2 tysiące.Oj mało,bardzo mało.Powinno być więcej.
To tyle
8 miesięcy temu
Średnia liczba zgonów dziennie w USA (2018): choroby serca i układu krążenia-1773, rak-1641,błędy medyczne-685, wypadki-401, udary mózgu-401, alzheimer-332,cukrzyca-228,grypa-150,samobójstwa-128, opioidy-115,jazda pod wpływem alkoholu-28, picie nieletnich-11,pisanie sms podczas jazdy-8,postrzały-1. Dzienna liczba ogółem-5902. A jeszcze dodają do tego liczbę aborcji dziennie-1778.
To tyle
8 miesięcy temu
Średnio na koronawirusa umiera 3% zarażonych, w USA, jako że wszystko jest największe, umieralność wynosi 3,6%. co to jest w porównaniu z EBOLA, gdzie śmiertelność wynosi ponad 90%? A dodatkowo technologia 5g aktywizuje wirusa i pozbawia czerwone krwinki zdolności łączenia się z tlenem.
kkoo
8 miesięcy temu
Pozdrowienia z Norwegi .Na szczescie rzad norweski nie ciemiezy swojego narodu jak rzad chazarski w Polsce i przejrzal na oczy ze to wszystko jest sciema dla motlochu.Jutro wszystko wraca do normy.Wspolczuje wam Polacy
mosze goldman
8 miesięcy temu
POlacy musicie jeszcze posiedziec co najmniej rok .W tym czasie my zydzi sprowadzamy setki tysiece naszych ludzi z Izraela ktorzy zasiedlaja wasza ziemie.Zakzazalismy wam wstepu do lasu abyscie nie widzieli ze budujemy tam ogromne bazy wojskowe w ktorych wojska izraela beda pilnowac naszej suwerrennosci na waszej ziemi.Przejelismy wasze zloza wasze nieruchomosci i wasza ziemie teraz tylko trzeba pozbyc sie was.
Cejrowski
8 miesięcy temu
Co potęga to potęga.
koko
8 miesięcy temu
Wirus wyczyści z systemu narkomanów , pijaków bezdomnych same plusy dla USA.
Memento mori
8 miesięcy temu
Navigare necesse est, vivere non est necesse
bDoOCUwb
Mmmmm
8 miesięcy temu
To ich sprawa ten wirus sami go stworzyli to mają za swoje
zobaczymy,
8 miesięcy temu
pożyjemy , policzymy
pasinek
8 miesięcy temu
Seniorów i przewlekle chorych odizolować jeszcze bardziej, reszta maseczki i do roboty, bo gospodarka padnie i nie będzie co jeść. niech przechoruja i się uodpornią.. Przetestowanych pozytywnie na kwarantannę. I tak do czasu wynalezienia skutecznego leku lub szczepionki. To potrwa do następnej Wielkanocy ale jeżeli się nie zmobilizujemy, to ....nas nie ma.
byłem tam
8 miesięcy temu
Bandycki krasj
1944
8 miesięcy temu
Wirus sprawiedliwości dorwał się do "amerykanów"którzy wyjechali z Polski w 1968 zabierajac ze sobą nagrabione majątki.
igor
8 miesięcy temu
W nowym Yorku dokonuje się największą liczbę aborcji do 9 m. włacznie. Uchwalili tą ustawę demokraci na czele z szatanistką Hillary. Trump jest przeciwny
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić