Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus we Włoszech. Zakażony ksiądz oddał respirator i zmarł

178
Podziel się:

We włoskich mediach pojawiła się historia księdza Giuseppe Berardelliego, który postanowił odmówić skorzystania z respiratora. W ten sposób chciał pomóc młodszemu pacjentowi.

Włoski ksiądz odmówił przyjęcia respiratora. Chciał pomóc młodszemu pacjentowi
Włoski ksiądz odmówił przyjęcia respiratora. Chciał pomóc młodszemu pacjentowi (Getty Images, Marco Di Lauro )

72-letni duchowny zmarł 15 marca w szpitalu w Lovere. Wcześniej zdecydował się odmówić skorzystania z respiratora, który mieli mu zakupić parafianie. Wolał, aby sprzęt pomógł któremuś z młodszych pacjentów.

Ksiądz Giuseppe Berardelli był szanowaną osobą. Jak informuje "Araberara", słynął z pomocy wszystkim, którzy mają problemy finansowe. Kojarzono go również z tego, że często przemieszczał się na motocyklu.

Wymowne porównanie na Twitterze. Ksiądz James Martin postanowił porównać Giuseppe Berardelliego do Maksymiliana Kolbego. Faktycznie, jest tu widoczna pewna analogia. Przypomnijmy, że ten drugi zgłosił się na śmierć w obozie w Auschwitz w miejsce Franciszka Gajowniczka, aby pozwolić mu na powrót do rodziny.

Zobacz także: Piotr Zgorzelski o "misji" Stanisława Karczewskiego. Ma dla niego propozycję

Włochy szczególnie dotknięte przez pandemię

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Włochy to jeden z krajów, który najbardziej odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Trudną sytuację we Włoszech obrazują chociażby statystyki. Potwierdzono tam już ponad 60 tysięcy zakażeń, a śmierć poniosło ponad sześć tysięcy osób.

Wirus z Wuhan wciąż rozprzestrzenia się we Włoszech. Docierają do nas jednak informacje, że sytuacja delikatnie się poprawia. Nie jest już tak źle, jak w ostatnich dniach. Do pokonania pandemii jednak wciąż długa droga. Straty wyrządzone przez koronawirusa Włosi będą opłakiwać przez lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić