Karolina Woźniak| 

Koronawirus. WHO ostrzega młodych

185

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że koronawirus coraz częściej dotyka ludzi młodych. WHO ostrzega w związku z tym, żeby osoby młody nie żyły w przekonaniu, że koronawirus nie jest dla nich zagrożeniem.

Koronawirus atakuje coraz więcej młodych ludzi.
Koronawirus atakuje coraz więcej młodych ludzi. (East News, FABRICE COFFRINI/AFP)

Zdaniem WHO coraz więcej młodych osób zapada na COVID-19, a choroba ma u nich ostry przebieg. Zdaniem ekspertów ludzie poniżej pięćdziesiątego roku życia nie powinni bagatelizować sytuacji.

Koronawirus. WHO ostrzega

Coraz więcej młodych osób zapada na tę ciężką chorobę - powiedziała epidemiolog Maria Van Kerkhove z WHO podczas piątkowego briefingu.

Widzieliśmy dane z Włoch, widzieliśmy dane z Chin, widzieliśmy wiele danych z wielu krajów z Europy, gdzie umierają młodzi ludzie. Niektóre z osób nie miały wyraźnych objawów, ale u niektórych one wystąpiły - dodała dr Maria an Kerkvohe, cytowana przez "The Hill".

Zobacz także: Koronawirus. Kajetan Kajetanowicz o urodzinach syna. "Przez kwarantannę długo nie mogłem go zobaczyć"

Ekspertka zaznaczyła również, że mimo że większość osób, u których wystąpiły ostre objawy, jest znacznie starsza, to pojawiały się one również u osób młodszych. Mieli oni po trzydzieści, czterdzieści lub pięćdziesiąt lat. WHO dodało, że nie wiadomo jeszcze, dlaczego u jednych występują objawy COVID-19, a u innych nie.

Dyrektor wykonawczy WHO, dr Mike Ryan, dodał, że 10-15 proc. osób, które są we Włoszech poddane intensywnej opiece medycznej, ma mniej niż 50 lat. Przyznał również, że "wszyscy żyliśmy w przekonaniu, że choroba jest łagodna dla młodych ludzi, a bardziej niebezpieczna dla osób starszych - tu leży problem".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić