Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Większa liczba osób na mszach od Wielkanocy? Zmiana przepisów

231
Podziel się:

Mimo wprowadzania coraz bardziej restrykcyjnych przepisów, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, rząd zdecydował się lekko zmodyfikować przepisy. Dotyczą one liczby osób mogących uczestniczyć w mszach świętych.

Od 12 kwietnia w mszach świętych uczestniczyć będzie mogło 50 osób
Od 12 kwietnia w mszach świętych uczestniczyć będzie mogło 50 osób (Getty Images, Laura Lezza / Contributor)

Już od 12 kwietnia 2020 roku w mszach świętych będzie mogło uczestniczyć aż... 50 osób. Zmiana, którą wprowadzono, będzie obowiązywać do odwołania. Oznacza to, że na Wielkanoc 2020 do Kościoła będzie mogło wejść znacznie więcej osób.

Koronawirus. Większa liczba osób na mszy od Wielkanocy. Zmiana przepisów

Najlepszym sposobem na uporanie się z koronawirusem i niezarażenie się nim jest unikanie ludzi. Izolację zaleca się nie tylko w przypadku osób objętych kwarantanną, ale także osób, które nie wracały z zagranicy i nic im nie dolega. Dzięki temu rozprzestrzenianie koronawirusa zostanie ograniczone.

Minister Zdrowia już od samego początku prosił o stosowanie się do przepisów i rozwagę. Z tygodnia na tydzień w życie wprowadzane są nowe obostrzenia. Od teraz nieletni mają zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez nadzoru rodzica, a seniorzy mogą robić zakupy w wyznaczonych godzinach.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Paweł Kukiz opisuje "koszmar" swojej córki w szpitalu

Liczba zachorowań na COVID-19 stale rośnie. Eksperci przewidują, że szczyt zachorowań ma nastąpić po Wielkanocy - w okolicach 20 kwietnia. W Dzienniku Ustaw pojawił się zapis, który mówi, że od 12 kwietnia aż do odwołania w Kościele będzie mogło przebywać 50 osób.

W trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie może znajdować się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:

a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do dnia 24 marca 2020 r. oraz w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania,

b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.

W Polsce odnotowano 2420 przypadków zachorować, a 36 okazało się śmiertelnych. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podaje jednak, że najgorsze dopiero przed nami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić