Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Większa liczba osób na mszach od Wielkanocy? Zmiana przepisów

159
Podziel się:

Mimo wprowadzania coraz bardziej restrykcyjnych przepisów, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, rząd zdecydował się lekko zmodyfikować przepisy. Dotyczą one liczby osób mogących uczestniczyć w mszach świętych.

Od 12 kwietnia w mszach świętych uczestniczyć będzie mogło 50 osób
Od 12 kwietnia w mszach świętych uczestniczyć będzie mogło 50 osób (Getty Images, Laura Lezza / Contributor)

Już od 12 kwietnia 2020 roku w mszach świętych będzie mogło uczestniczyć aż... 50 osób. Zmiana, którą wprowadzono, będzie obowiązywać do odwołania. Oznacza to, że na Wielkanoc 2020 do Kościoła będzie mogło wejść znacznie więcej osób.

Koronawirus. Większa liczba osób na mszy od Wielkanocy. Zmiana przepisów

Najlepszym sposobem na uporanie się z koronawirusem i niezarażenie się nim jest unikanie ludzi. Izolację zaleca się nie tylko w przypadku osób objętych kwarantanną, ale także osób, które nie wracały z zagranicy i nic im nie dolega. Dzięki temu rozprzestrzenianie koronawirusa zostanie ograniczone.

Minister Zdrowia już od samego początku prosił o stosowanie się do przepisów i rozwagę. Z tygodnia na tydzień w życie wprowadzane są nowe obostrzenia. Od teraz nieletni mają zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez nadzoru rodzica, a seniorzy mogą robić zakupy w wyznaczonych godzinach.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Paweł Kukiz opisuje "koszmar" swojej córki w szpitalu

Liczba zachorowań na COVID-19 stale rośnie. Eksperci przewidują, że szczyt zachorowań ma nastąpić po Wielkanocy - w okolicach 20 kwietnia. W Dzienniku Ustaw pojawił się zapis, który mówi, że od 12 kwietnia aż do odwołania w Kościele będzie mogło przebywać 50 osób.

W trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie może znajdować się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:

a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do dnia 24 marca 2020 r. oraz w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania,

b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.

W Polsce odnotowano 2420 przypadków zachorować, a 36 okazało się śmiertelnych. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podaje jednak, że najgorsze dopiero przed nami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(159)
wkurzony
2 lata temu
na pogrzebie 4 osoby, bo i tak kiecol dostanie za pogrzeb, ale w kościele najlepiej 1000. dziadostwo
Radek
2 lata temu
Jeżeli rząd zdecyduje się na umożliwienie od Wielkanocy, aby we Mszy Świętej mogło uczestniczyć 50 osób, to będzie odpowiedzialny za falę nowych zarażeń, jaką ta decyzja wywoła. Zarażeń głównie wśród osób starszych, dla których koronawirus jest najbardziej niebezpieczny.
Obserwuje
2 lata temu
Bardzo dobrze, trzeba więcej ofiar, kościoły zapraszają, kasa poleci.... ciemnogród eu
Maniu
2 lata temu
Przecież obostrzenia są niezgodne z konstytucją. Rząd nie może niczego nakazać przed ogłoszeniem stanu wyjątkowego a takiego nie ogłosili bo by nie było szans na wybory Parodia Mandaty wystawiane są niezgodne z konstytucją i żaden sąd nie może nakazać płacić
INKA
2 lata temu
Skoro mamy przestrzegać zakazów to wszędzie .Pod marketami koczują ludzie i rzadko zachowują odstępy.Wpuszczenie 50 osób do kościoła, który jest wielkim gmachem to nie tragedia. Jestem osobą wierzącą i potrzebuję udziału w świątecznej Mszy.Nie nazywajcie mnie moherem bo ja nie nazywam Was płytkimi zagubionymi ludzikami🤗
katoliczka
2 lata temu
Myślę, że kolędy w tym roku też nie będzie
?Inzaghi
2 lata temu
Prima aprilis, a i tak wszyscy dali się nabrać :)
Żona
2 lata temu
Przez te ich wymyślanie nie mogę nawet sprowadzić prochów męża do Polski i go pochować ich nie interesuje że to są duże większe koszta bo każdy dzień męża w Niemczech muszę opłacic
szok
2 lata temu
No nie wierzę w to co czytam.... Przecież jest to nakłanianie do rozprzestrzeniania się choroby!!! W takim razie proponuję, aby szkoły wróciły do normalnego uczenia - tak 50 osób w szkole dziennie - nie więcej!!! WIELKA BZDURA!!!!!!
arczi
2 lata temu
naprawdę, szkoda strzępić języka, ale jednoznacznie widać że elektorat PIS jest w kościele i teraz przekaz nie trafia tak jak powinien, stąd ta zmiana. w czym innym kościół jest lepszy...
JA.
2 lata temu
Sądząc po wypowiedziach nie chodzicie do kościoła, więc po co ten hejt? Ludzie potrzebują pokrzepienia, pociechy i szukają tego w miejscach dla nich ważnych. Z łatwością przychodzi wam ocena ludzi i sytuacji. Choć niewykluczone, że te komentarze podsyca jak zwykle zagraniczna życzliwość...
Waldek
2 lata temu
dla mnie to nawet ten wpis jest żenujący kogo obraziłem
Waldek
2 lata temu
Kościół chyba ma za mało kasy ,że go ograniczenia nie dotyczą dla mnie to szok szpitale zamknięte a do kościoła można,sklep trzy osoby lub pojedynczo na pocztę po jednej a tu aż 50
dddk
2 lata temu
Tylko ludzie o bardzo niskim poziomie inteligencji pójdą w dobie śmiertelnej epidemii do kościoła, a ponadto tylko tak samo głupi wpuszczą do domu osoby wracające z kościoła w dobie epidemii. Jeśli niektórzy tak zrobią no to dojdzie do selekcji i przynajmniej zniknie z polskiego społeczeństwa trochę nierozgarniętych ludzi i może troszkę zaniknie w naszym narodzie ta ciemnota rodem ze średniowiecza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić