o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus. Wzruszające wideo. 77-latka opuściła oddział intensywnej terapii

3
Podziel się

77-letnia pacjentka z Hiszpanii jako pierwsza opuściła oddział intensywnej terapii, a jej stan zdrowia polepsza się z każdym dniem. Wydarzenie to było powodem do ogromnej radości całego personelu medycznego. Nagranie trafiło do sieci.

Koronawirus. Wzruszające wideo. 77-latka opuściła oddział intensywnej terapii
(Twitter)
bELzbXyt

77-letnia Isabel z Hiszpanii została powitana okrzykami radości po tym, jak opuściła oddział intensywnej terapii. Jest pierwszą osobą tym kraju, która od momentu wybuchu epidemii przezwyciężyła ciężkie dolegliwości i jest na drodze do wyzdrowienia.

Castellon General Hospital uczcił tę chwilę okrzykami radości. Wszyscy pracownicy zebrali się w maseczkach, aby powitać Isabel i pogratulować jej polepszenia się stanu zdrowia. Kobieta trafiła do szpitala z silnymi dusznościami, potwierdzono u niej zapalnie płuc. Przez kilka dni jej stan był krytyczny i musiała być podłączona do respiratora.

Personel medyczny szpitala ogólnego Castellon świętuje aplauzem pierwszy wypis z oddziału intensywnej terapii – napisał na Twitterze rzecznik regionalnego urzędu zdrowia.

bELzbXyv
Zobacz także: Zobacz także: Respirator z drukarki 3D. Polska broń do walki ze skutkami epidemii

Materiał wideo z tej chwili został udostępniony online. Dał Hiszpanii promyk nadziei w pogarszającej się sytuacji. W Hiszpanii jest zakażonych już prawie 40 tys. osób, a nie żyje ok. 2,8 tys. Dziennie przybywa po kilkaset przypadków.

Na całym świecie zakażonych jest 415 tys. osób, a zmarło ponad 18 tys. Obecnie najgorzej sytuacja wygląda we Włoszech gdzie tylko we wtorek przybyło ponad 5 tys. zakażeń i ponad 700 zgonów.

bELzbXyB

W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca. Na chwilę obecną (wtorek godzina 21:00) odnotowano 884 przypadków zakażenia i 10 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bELzbXyW
KOMENTARZE
(3)
Korona wirus
2 lata temu
A jarek gdzie sie schowal
Z podziwem
2 lata temu
dla nih to ogromny sukces!!!!wszystkim medykom, ratownikom, pielegbiarkom,lekarzom wielki szscunek i podziw!!! Jestescie wielcy.W tej wojnie wy jestescie zolnierzami i to wam naleza sie brawa
Hmm
2 lata temu
Oby masowo tak wszyscy wyzdrowiali OBY!!..
bELzbXyX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić