o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Kosztowna pomyłka mafii. Przysłali staruszkom 20 kg narkotyków

30
Podziel się

Starsze małżeństwo z Melbourne zaskoczyła wizyta kuriera i rozmiar przesyłki. Zaraz po otwarciu kartonu zadzwonili na policję.

Kosztowna pomyłka mafii. Przysłali staruszkom 20 kg narkotyków
(PAP/EPA, DAVID MOIR)
bDTCJywl

Myśleli, że zapomnieli o swoim zamówieniu. Starsze małżeństwo mieszkające na przedmieściach Melbourne ze zdziwieniem przyjęło kuriera, który przywiózł pokaźnych rozmiarów paczkę. Nie byli pewni, czy to nie jakieś stare zamówienie, o którym zdążyli już zapomnieć.

Po otwarciu paczki stało się jasne, że to nie było ich zamówienie. W środku małżeństwo znalazło woreczki z białą substancją. Zaskoczona para zadzwoniła na policję, a funkcjonariusze potwierdzili ich przypuszczenia. Ktoś przesłał staruszkom metamfetaminę.

To była niezwykle kosztowna pomyłka. W paczce znajdowało się dokładnie 20 kg narkotyku. Czarnorynkową wartość metamfetaminy policja oszacowała na 10 milionów dolarów australijskich - infromuje CNN. To w przeliczeniu 26,7 milionów złotych.

bDTCJywn
Zobacz także: Zobacz też: Morze wyrzuciło je na brzeg. Policja ostrzegała, że są niebezpiecze dla zdrowia

To naprawdę spore znalezisko - tyle zbiera się po złapaniu około 800 tys. dilerów na ulicach - powiedział Matthew Kershaw z policji w Melbourne.

Wszystko z powodu zwykłej literówki. Osoba adresująca paczkę zrobiła to bardzo niechlujnie i źle zapisała nazwę miejscowości. Kilka godzin po odkryciu staruszków, policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca sąsiedniego miasteczka.

bDTCJywt

Na policję czekała kolejna niespodzianka. Niejaki Zhiling Ma został aresztowany pod zarzutem handlowania narkotykami na dużą skalę, a w jego domu znaleziono kolejnych 20 kg metamfetaminy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTCJywO
KOMENTARZE
(30)
yu
2 lata temu
ktos za to stracil zycie
wasyl
2 lata temu
staruszkowie nie przemyśleli tego kroku z policją...dzięki takiej paczuszce zniknęły by wszystkie zwyrodnienia stawów, demencje, skoliozy,kifozy i wszystko z końcówką ....ozy.
Emeryt
2 lata temu
I to jest dopiero pakiet emerytura+
bDTCJywP
mi
2 lata temu
Chińczycy robią takie biznesy w Australii, bo u siebie mają karę śmierci
On
2 lata temu
Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nawet posiadając pieniądze nadal istotną jest edukacja i nauka pisania i czytania :)
Najnowsze komentarze (30)
Jajaj
2 lata temu
Jak bym miał nadac taka paczke to bym adres 3 razy sprawdził.
ng24
2 lata temu
20kg na 800 tys dilerow to po 0.025g na jednego :)
aloes
2 lata temu
ciekawe 20kg to 20000 tys 1g porcji a zeby to zebrac z ulicy to trzeba 800 tyś dilerów zatrzymac
a.
2 lata temu
Brzmi poważnie tylko że AUD teraz jest lichutki.
Triada
2 lata temu
I po staruszkach. A mieli dobre checi...
PC
2 lata temu
No właśnie, a w Polsce prokurator obecnego obozu rządzącego, chcąc zabłysnąć przed ministrem lub nawet w telewizji odpuściłby sobie szukanie prawdziwego handlarza (bo nie wiadomo czy by go znaleziono), ale na pewniaka przed kamerami sądziłby staruszków. Nie, droga... że tak powiem "ferajno" prokuratorska, przysłowie "lepszy wróbel w garści" nie tego dotyczy.
Miq
2 lata temu
Z obliczeń wyszło mi, że gram u nich jest po 1335 zł, a średnio jednego dilera zatrzymują z 0,025 grama... Świetny artykuł, godny Pulitzera !
Ojojjjjjoj
2 lata temu
POLSKI ZUS by się wściekł...dziadki by chodziły jak drugi...I emerytury trza im dlugo placic
bDTCJywH
Zaciekawiony
2 lata temu
Skąd oni wzięli te ceny, kilo fety to 1k euro, lub mniej. Czyli metafeta to nie to samo co normalna feta? Bardziej ekskluzywne?
stfan
2 lata temu
Kod pocztowy+miejscowość=muszą do siebie pasować. Jeśli nie pasuja to w pierwszej kolejności brany pod uwagę jest kod pocztowy.
wyder33
2 lata temu
Ściema, przypomnę że jest coś takiego jak kod pocztowy który jest na pierwszym miejscu i powinien pasować do nazwy miejscowości jeśli jest inaczej to przesyłka jedzie do miejscowosci przypisanej pod kod pocztowy.
Stop pontonom
2 lata temu
Ten Zhiling Ma to oczywiście rodowity Australijczyk.
seniormartine...
2 lata temu
goldengecko to ty jestes glupi i to jeszcze jak
Jan lat 71
2 lata temu
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny. - Józef Cyrankiewicz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić