REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski28.08.19 (20:47)

Krowy zaatakowały. Ranni turyści w szpitalu

Krowy pasły się z cielętami, kiedy w pobliżu pojawili się turyści. Stado ruszyło na młodych ludzi, raniąc ich i przyprawiając o szok. Sytuacja była tak bardzo poważna, że został wezwany śmigłowiec ratunkowy, którym przetransportowano do szpitala turystów zaatakowanych przez krowy w Szwajcarii.
Herhurricane / iStock.com

Stado krów i cieląt zaatakowało turystów w pobliżu jeziora Bannalp. Młodzi ludzie wędrowali akurat na terenie gminy Wolfenschiessen (kanton Nidwalen), gdy natknęli się na krowy, które nie potraktowały ich jak przyjaciół. Weekendowy atak to już drugi taki z udziałem tych zwierząt w Szwajcarii w ciągu miesiąca.

Krowy poturbowały turystów, posiniaczyły. Ofiary ataku zwierząt były w głębokim szoku. Ich stan był poważny, dlatego zdecydowano się wezwać śmigłowiec. Turyści zostali drogą powietrzną przetransportowani do szpitala. Trasa, którą szli zaatakowani przez krowy, została czasowo zamknięta.

REKLAMA

Krowy i cielęta poniosły konsekwencje ataku na turystów. Sto zwierząt musiało opuścić wyżej położone letnie pastwisko miesiąc przed planowanym terminem.

Zobacz także: Krowy również odpowiadają za globalne ocieplenie

To już drugi atak krów w rejonie Bannalp w niedługim czasie. W lipcu zwierzęta zabiły psa i poważnie raniły jego właściciela, który podążał górskim szlakiem. Po tym wydarzeniu psy dostały od lokalnych władz tej części Szwajcarii zakaz wstępu na ścieżkę turystyczną na okres lata.

Dlaczego krowy atakują turystów?

Lokalni rolnicy zachowanie krów tłumaczą tym, że to nie mleczne bydło.

Takie bydło zachowuje się inaczej niż krowy mleczne. Krowy, które zaatakowały, szybciej czują się zagrożone i chcą chronić swoje cielęta, a także są mniej przyzwyczajone do ludzi, ponieważ nie są dojone - powiedział Wendel Odermatt, którego cytuje serwis The Local.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij