Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Książę Karol zakażony koronawirusem

14

Potwierdziły się doniesienia zagranicznych mediów. Książę Karol ma koronawirusa. Takie informacje przekazała administracja księcia.

Koronawirus. Książę Karol wykazuje łagodne objawy
Koronawirus. Książę Karol wykazuje łagodne objawy (Getty Images, Tim P. Whitby)

Według spływających informacji, książę Karol ma łagodne objawy i pracuje w domu. Rzecznik Clarence House przekazała, że brytyjski książę "wykazuje łagodne objawy, ale poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu i jak zwykle pracował w domu przez ostatnie kilka dni".

Książęca para izoluje się w domu. Zarówno 71-letni książę Karol, jak i 72-letnia księżna Kornwalii Kamila przebywają w Szkocji. Księżna również została poddana badaniom, które wykazały, że nie została zakażona koronawirusem.

Zobacz także: Ile kosztuje wykonanie jednego testu na koronawirusa? Ekspert ujawnia koszty

Od kogo zaraził się książę Karol? To bardzo trudne do ustalenia, wręcz niemożliwe. Następca tronu w ciągu ostatnich dni wykonał bardzo dużą liczbę zadań w przestrzeni publicznej.

- Testy zostały przeprowadzone przez NHS w Aberdeenshire, gdzie spełniły kryteria wymagane do testów - dowiadujemy się od rzecznika.

Pandemia koronawirusa coraz groźniejsza

Codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach zakażeń wirusem z Wuhan. Licznik zainfekowań nieubłaganie rośnie. Do tej pory koronawirusem zaraziło się blisko 430 tysięcy osób.

W Polsce mamy natomiast 937 potwierdzonych przypadków. Dwanaście osób poniosło śmierć w wyniku zakażenia. Oficjalne informacje mówią o tym, że tylko jednej osobie udało się wyzdrowieć. To "pacjent zero", który przebywał w zielonogórskim szpitalu.

W tym trudnym okresie trzeba być bardzo ostrożnym. Istotne jest, aby stosować się do zaleceń władz, dbać o higienę i otaczać szczególną opieką osoby starsze, które znajdują się w grupie obarczonej największym ryzykiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić