Ktoś podrzucił świnię na budowę meczetu. Z przesłaniem dla Merkel

29

W niemieckim Lipsku na terenie budowy meczetu znaleziono martwą świnię, na której napisane było „Mutti Merkel” (Matka Merkel).

Ktoś podrzucił świnię na budowę meczetu. Z przesłaniem dla Merkel
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Zdaniem policji to był głupi, chuligański wybryk. A całe zdarzenie miało na celu obrażenie wiary muzułmańskiej. Wyznawcy islamu nie jedzą wieprzowiny, bo uważają świnie za nieczyste.

Biorąc pod uwagę okoliczności, najbardziej prawdopodobne jest, że był to akt rasistowski i ksenofobiczny – powiedział rzecznik policji Uwe Voigt.

Na ciele martwego zwierzaka ktoś napisał czerwoną farbą „Mutti Merkel”. Słowo "Mutti" to po niemiecku "matka". To określenie jest często używane w odniesieniu do niemieckiej kanclerz.

Ten napis i świnia to groźba śmierci dla kanclerz Niemiec. To pokazuje, że poziom debaty sięgnął dna. Polemika polityczna staje się coraz twardsza – powiedział Holger Mann polityk z partii SDP.

*Angela Merkel jest bardzo często krytykowana za prowadzenie polityki imigracyjnej. *W ubiegłym roku do Niemiec przybyło już ponad milion uchodźców z Bliskiego Wschodu. Powoduje to wzrost niezadowolenia u naszych zachodnich sąsiadów.

Wzrost aktywności nastrojów antymuzułmańskich odnotowano w Holandii. Tam do meczetów w Utrechcie, Nijmegen i Rotterdamie rozesłano listy z symbolem orła i swastyki kojarzonych z nazistowskimi Niemcami. W liście ktoś zagroził: „Przygotujcie się na wizytę świń. Anty-Islam. Islam jest fałszywą i diaboliczną religią”.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić