REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.09.18 (20:37)

Labrador uratował Amerykanina skazanego na 50 lat więzienia

Joshua Horner został zwolniony z więzienia pod tym, jak sąd oddalił akt oskarżenia. Na jego podstawie skazano mężczyznę w 2017 roku.
Oregon Innocence Project / Facebook.com

42-letni hydraulik z Oregonu usłyszał wyrok za wykorzystywanie seksualne córki. Werdykt zapadł w zeszłym roku na podstawie niejednoznacznych dowodów. Brak było śladów DNA czy bezpośrednich świadków.

Pozostawały jedynie zeznania, a wśród nich opis zabicia psa. Horner miał zabić zwierzę na oczach córki, by ją zastraszyć i odwieść od zawiadomienia policji o jego rzekomym wykorzystywaniu dziewczynki. Suka labradora Lucy miała zginąć od strzału.

REKLAMA

Pół roku po wyroku skazany zwrócił się do organizacji Oregon Innocence Project. Poprosił o pomoc w udowodnieniu swojej niewinności. Specjaliści podjęli się zadania i we współpracy z prokuraturą i obrońcami mężczyzny przeprowadzili 9-miesięczne dochodzenie, które miało zweryfikować ustalenia z procesu.

Eksperci skupili się na kwestii śmierci psa, bowiem skazany przeczył wersji z zeznań. Po długich poszukiwaniach odnaleźli sukę w jej nowym domu. Lisa Christon, która trafiła na psa, opowiada, że dostrzegła Lucy, gdy ta przy ganku jednego z domów piła wodę z miski.

Lucy nie została zastrzelona. Żyje i ma się dobrze - napisał prokurator okręgowy we wniosku o zwolnienie 42-latka z Oregonu z więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij