Jan Muller| 
aktualizacja 

Łazik NASA znalazł... statek kosmiczny? Niezwykłe zdjęcie

43

Alarmistycznym wpisem użytkownik Reddita sugeruje, że NASA znalazło na Marsie UFO i zrobiło temu "pojazdowi" zdjęcie. Poniekąd ma rację.

Łazik NASA znalazł... statek kosmiczny? Niezwykłe zdjęcie
(iStock/NASA)

Nie wszystko UFO, co się na Marsie świeci. Tym razem chodzi o metaliczny obiekt dostrzeżony przez jedną z kamer łazika Opportunity. Na zdjęciu z 348 dnia misji robota na Czerwonej Planecie faktycznie widać niezbyt "marsjański" z wyglądu obiekt. Zdjęcie pojawiało się w serwisie agencji i znikało, co tylko dodało tajemniczości sprawie.

Hej NASA? Jeden z waszych łazików znalazł UFO? To zdjęcie jest prawdziwe? - zapytał użytkownik Daxanater, a jego opatrzony zdjęciem wpis szybko zdobył popularność w części forum poświęconej latającym spodkom.

Za wyjaśnienie zagadki zabrał się m.in. serwis news.com.au. Zwrócił uwagę, że tę fotografię "statku kosmicznego" odróżnia od podobnych sensacyjnych odkryć dość dobra jakość. Jak się okazało, to jedna z serii oficjalnych fotografii pochodzących... aż ze stycznia 2005 roku. Po prostu niedawno ponownie wrzucono je na serwis poświęcony misji Opportunity.

Co znajduje się na zdjęciu? Krótkie śledztwo dało wyjaśnienie. Okazuje się, że to element lądownika na którym łazik dotarł na Marsa. Po prostu pod koniec pierwszego roku misji wrócił w miejsce, z którego wyruszył. Ziemskie śmieci coraz szczelniej pokrywają powierzchnię tej planety i nic dziwnego, że czasem można trafić na taki "statek kosmiczny". Zdjęcie z Reddita jest kolejnym na długiej liście dziwnych obiektów wzbudzających podniecenie u osób podatnych na pareidolię.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić