Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Lew-Starowicz w Dzień Kobiet. "Kobieta powinna znać swojego partnera"

13
Podziel się

Słynny seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz opowiedział o współczesnych związkach i o tym, czego życzy paniom w Dniu Kobiet.

Lew Starowicz
Lew Starowicz (East News, TOMASZ URBANEK)
bFdWzTWZ

Co to znaczy być "mądrą kobietą"? Co robić, żeby być szczęśliwą w związku? Prof. Lew-Starowicz mówił o tym w nowym programie "Rozmowy Błańskiej", który w Dniu Kobiet został opublikowany na YT.

Kobieta powinna przede wszystkim znać swojego partnera. I powinna też znać jego uwarunkowania, z jakiego wywodzi się środowiska, jakie są jego poglądy, jakie są jego poglądy na temat kobiet i mężczyzn. I jak zna te poglądy, to odpowiednio z tym współgra. Niektóre zmienia, niektóre akceptuje, niektórych nie akceptuje. Na tym polega mądrość - powiedział Lew-Starowicz.

Profesor zaznaczył, że kluczem do szczęścia jest model partnerski.

Model partnerski polega na tym, że jeżeli tworzymy związek, to ustalamy podział ról i obowiązków. Na zasadzie kompetencji. Nie na zasadzie: "Słuchaj, 50% mycia garów to ja, 50% mycia garów to ty". To nie musi być tak. Model partnerski polega na tym, że np. jedno mówi: "Słuchaj, bardzo mi odpowiada gotowanie" - i może to być mężczyzna, który np. gotuje, a partnerka akceptuje np. to, że będzie zmywała - stwierdził.

bFdWzTXb
Zobacz także: Zobacz: ROZMOWY BŁAŃSKIEJ #01 - prof Zbigniew Lew Starowicz

Ważny jest też seks. Profesor wspomniał o tym, kiedy mówił, czego życzy kobietom z okazji ich obchodzonego 8 marca święta.

bFdWzTXh

Polkom z okazji Dnia Kobiet to ja bym życzył, żeby były zaspokojone ich potrzeby, które jeszcze pozostawiają wiele do życzenia. Żeby mogły realizować wszystkie swoje potrzeby zawodowe i osobiste. Żeby spotykały się z postawą partnerską ze strony swoich partnerów. I jako seksuolog bym każdej życzył, żeby był rozpoznany, zrealizowany i zintensyfikowany jej potencjał erotyczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: 5 powodów, dla których lepiej uprawiać seks rano
bFdWzTXC
KOMENTARZE
(13)
Leosia
3 lata temu
To kobiety maja jakiś potencjał erotyczny?
j23
3 lata temu
To znany na całym świecie naukowiec i wielki uczony światowej skali. Autor wielu wybitnych dzieł naukowych na temat seksu, oraz wielki znawca seksu.
Nick
3 lata temu
Lew-Starowicz-kiedys autorytet, dzisiaj mówi to samo co pierwszy lepszy z ulicy... Mądrość wymaga odwagi, a nie pójścia za tendencjami tłumu. Że o popieraniu ideologii LBGTQnie wspomnę...
bFdWzTXD
dot
3 lata temu
Słabo się to ogląda. Zamiast przeprowadzać wywiad, prowadząca chciała udowodnić jakieś z góry podjęte tezy. Jestem feministką, ale uważam, że agresja słowna (tu ton wypowiedzi) i z góry postawiona teza, że faceci są seksistami na podstawie zdań wyrwanych z kontekstu, tylko nam kobietom szkodzi. Pan profesor, wybrną z klasą.
Mo
3 lata temu
Też mi odkrycia..... żałosne
afrykaner
3 lata temu
rolki papy.
Damian
3 lata temu
A Panowie samotni? jak widze te komenty.
0987654
3 lata temu
wielu psychiatrów to perwersy, i oni wydaja opinie jak mają żyć twoje gacie.
44
3 lata temu
"potencjał erotyczny"... ha ha ha..!
TNICK
3 lata temu
to że ktoś jest słynny, nie oznacza niczego więcej....
leon
3 lata temu
Z tego też tytułu będę dzisiaj rozpoznawał, realizował oraz intensyfikował jej potencjał erotyczny.
prosty facet
3 lata temu
Kobiety dzisiaj są złośliwe i roszczeniowe, naoglądają się filmów i chcą być jak celebrytki z wypasionym kontem.Zycie to szybko weryfikuje bo większość to kopciuszki jednak to do nich nie dociera a wtedy ciężko9 wytrzymać z taka osobą
antykomer
3 lata temu
Od zarania dziejów był podział obowiązków. Nie ma co, każda płeć ma swoje talenty. Ale w tych czasach wszystko zaczyna się przewracać do góry nogami.
bFdWzTXv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić