REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas28.06.19 (12:11)

Lotnisko Chopina w Warszawie. Grek zatrzymany po kontroli walizki

Na lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze służby celnej zatrzymali Greka, który próbował przemycić zakazany towar. Wartość odnalezionej w jego walizce heroiny wycenia się na ponad milion złotych.
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Mężczyzna z Grecji zachowywał się podejrzanie. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zwrócili uwagę, że Grek był bardzo niespokojny. Lecący z Johannesburga obcokrajowiec nerwowo odpowiadał też na zadawane mu pytania.

Narkotyki były ukryte w bagażu. Celnicy przy przeprowadzaniu kontroli walizki Greka zauważyli, że ma ona bardzo grube ścianki. Po tym udało im się dostać do środka. Ujrzeli dwie paczki z proszkiem o beżowym kolorze. Po wykonaniu testu laboratoryjnego okazało się, że jest to heroina.

REKLAMA

Obywatel Grecji przemycał blisko 6 kg narkotyków. Jak ustalono, nielegalna substancja pochodziła spoza Unii Europejskiej z przeznaczeniem dla odbiorców w Polsce – poinformowała w komunikacie prasowym Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Przemytnik został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyznę przesłuchano w prokuraturze. Sprawa jest prowadzona przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

Należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za przywóz środków odurzających grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku znacznych ilości sankcja jest większa nie może być niższa niż 3 lata – powiedział Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zobacz też: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij