Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Lotniskowiec Charles de Gaulle dobił do brzegu. Ponad 600 zakażonych koronawirusem

5
Podziel się:

Okręt marynarki wojennej Charles de Gaulle został wycofany z ćwiczeń po tym jak jedna trzecia załogi uzyskała pozytywny wynik badań na obecność koronawirusa. Rozpoczęła się dezynfekcja statku i samolotów.

Koronawirus. Lotniskowiec Charles de Gaulle powrócił do portu.
Koronawirus. Lotniskowiec Charles de Gaulle powrócił do portu. (Getty Images, Andia, Universal Images Group)

Lotniskowiec został zawrócony do portu w Tulonie 10 dni przed planowanym terminem. U 668 spośród 1767 osób z załogi wykryto obecność koronawirusa. O pojawieniu się COVID-19 na pokładzie poinformowało francuskie ministerstwo obrony.

Szybko podjęto pierwsze kroki zapobiegawcze. Po wykryciu pierwszych przypadków odizolowano zakażonych i poddano obserwacji, następnie zostali ewakuowani ze statku i przewiezieni do szpitala wojskowego.

Zobacz także: Robaki morskie w walce z wirusem. Zaskakujące badania we Francji

Do momentu przybycia służb medycznych załoga nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym, odkąd statek wypłynął na morze 15 marca. W ciągu ostatnich tygodni załoga brała udział w operacjach wojskowych na Morzu Śródziemnym, a następnie na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Lotniskowiec Charles De Gaulle należy do francuskiej marynarki wojennej. Okręt przewozi do 40 samolotów, w tym myśliwce Rafale i śmigłowce typu Caracal i Cougar. Miał przebywać na morzu do 23 kwietnia. Wcześniej z powodu koronawirusa swoją misję przerwał amerykański lotniskowiec USS Theodore Roosevelt.

Rozpoczęły się operacje dezynfekcji okrętu i samolotów - poinformowała francuska minister obrony, Florence Parly.

We Francji gwałtownie wzrasta liczba zakażonych. Według danych dostępnych w piątek rano odnotowano ponad 147 tys. pozytywnych wyników na obecność koronawirusa w kraju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
dux
2 lata temu
i po co torpedy czy rakiety?
Stary
2 lata temu
Nie prawda, ze szybko. 13 marca wielu członków załogi wyszło na przepustki i dużo osób odwiedzało okręt. Kilka dni po wyjściu w morze zaobserwowano pierwsze zakażenia. Kapitan zwrócił się do dowództwa o umożliwienie powrotu do portu ale mu odmówiono. To było prawie MIESIĄC TEMU!!!
afrykaner
2 lata temu
załoga żywiła się szczurami.
Gosc
2 lata temu
To teraz niech podadza ilu umarlo z tej zalogi
klos
2 lata temu
jakim cudem sie zarazili coronawirusem skoro byli na Morzu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić