o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Lubelskie. Biała Podlaska: ogród krył szokującą niespodziankę

70
Podziel się

Jeden z mieszkańców gminy Janów Podlaski (pow. Biała Podlaska, woj. lubelskie) mógł się mocno zdenerwować znaleziskiem w ogrodzie. Podczas prac na swojej posesji odkrył niepokojąco wyglądający przedmiot. Ale to dopiero był początek groźnych znalezisk pod Białą Podlaską.

Lubelskie. Biała Podlaska: ogród krył szokującą niespodziankę
(Policja, Policja śląska)
bDmZafjF

Mieszkaniec gminy Janów Podlaski zadzwonił na policję z zawiadomieniem, że na swojej posesji odnalazł dziwnie wyglądający przedmiot. Mieszkaniec powiatu z siedzibą w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) podczas prac ziemnych odkopał niewybuch.

Na miejsce został skierowany patrol, który potwierdził przypuszczenia. Pocisk artyleryjski pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Miejsce jego odnalezienia zabezpieczono do czasu przyjazdu saperów.

Saperzy odkryli, że odnaleziony pocisk nie jest jedyny. Na posesji pod Białą Podlaską znajdowało się aż 7 niewybuchów. Każdy o kalibrze 75 mm. Ponadto odkryto kilkanaście łusek różnych rodzajów. Saperzy zneutralizowali niewybuchy.

bDmZafjH

Warto pamiętać co robić w takiej sytuacji, gdy odnajdzie się niewybuch. Przede wszystkim nie wolno go dotykać ani za bardzo się zbliżać. Teren, na którym się znajduje najlepiej oznaczyć, tak aby nikt postronny przypadkiem tam nie wszedł i nie zrobił sobie krzywdy. O znalezisku należy poinformować policję, która odpowiednio zabezpieczy teren i wezwie saperów - przypomina policja z województwa lubelskiego.

Zobacz także: Zobacz także: Groźne niewybuchy w Pompejach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDmZafki
KOMENTARZE
(70)
Pamiec
rok temu
Czy eksponaty zostaną zniszczone? Czy jednak trafia do muzeum?
o2
rok temu
Dziwne że oprócz łusek przy niewybuchach są pociski To nie są niewybuchy - najprawdopodobniej niewypały jeśli spłonka zbita lub po prostu nie wykorzystana amunicja
sąsiad po
rok temu
sąsiad z pis-u kopał w ogrodzie znalazł podkowę odwraca a tam koń.Bogatemu to i byk się ocieli
bDmZafkj
poraj
rok temu
Dziwnie przedmioty ? A to dopiero odkrycie , co? Jeszcze w latach osiemdziesiątych na terenach wiejskich Lubelszczyzny w krzakach walało się tego złomu całe mnóstwo ! Nikt się tym nie przejmował i nie robił z tego powodu afery !
matematyk
rok temu
a miał pozwolenie na kopanie w tym chorym Państwie???
Najnowsze komentarze (70)
Kapitan
rok temu
Z tym myślen Z tym modleniem to żałosne poczynania! Brak szacunku dla Pana Boga! Jak na to patrzy to Co Skręca z nerwów!
rolnik
rok temu
u mnie na polu też tego się wala czasami coś się wyorze zawiezie do rowu na końcu pola i niech lezy po co to komu zgłaszać ?
fred
rok temu
Przy niedostatkach naszej armii!! wyczyscic odmalowac i jak znalazł!!
Maximus
rok temu
Moral z tego taki ze po wbiciu spadla dzwon na psy mowiac ze cos zgrzyta to sami Ci przekopia caly ogrodek a Ty mozesz piwko w tym czasie.
gosc
rok temu
To nie niewybuch To niewypał przypuszczalnie pociski dziala p.panc.
Voytek.
rok temu
Kuraś w pierwszym odcinku, Polskich Dróg. Zakopać i zrobić Niemcom niespodziankę.
Manipulacja o...
rok temu
Lubelskie. Biała Podlaska: ogród krył szokującą niespodziankę. Tytuł sugeruje zupełnie coś innego, np. odnalezienie zwłok sąsiada itp. Nie wybuchy to normalka, była wojna.
j.g
rok temu
Mógł wystawić na allegro od złotówki za szt.
bDmZafkb
azq
rok temu
no właśnie policje a nie gupi portal q2 że mieli oczym pisać i zawszeklą cenę zdobyć beszczelnie zdjęcie i od niewybuchów jest wojsko i policja a ni gupie i beznadziejne portale.
semafor
rok temu
Nie zakuli gościa w kajdanki i nie oskarżyli o szykowanie zamachu na legalnie wybrane władze? Niedopatrzenie,w następnej kadencji już tego nie przeoczą.
anna
rok temu
Ale mi nowość.O mało nie dostałam zawału.Bardzo madre
Mogło tak być
rok temu
Dobrze, że gościa nie oskarżyli o posiadanie amunicji.
wicek
rok temu
To co kiedys zakopal to teraz wykopal i cala afera...
zbig 46
rok temu
to nie są niewybuchy, to są niewypały
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić