REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski01.10.19 (18:41)

Lubuskie. Zatrzymano Wietnamczyków. Chcieli się dostać do Niemiec

Policja w Świebodzinie (woj. lubuskie) zatrzymała obywatela Armenii, który usiłował pomóc obcokrajowcom w nielegalnym przedostaniu się z Polski do Niemiec. Zatrzymano też pięciu Wietnamczyków, którzy dzięki jego pomocy, chcieli dotrzeć do Niemiec.
Lubuska Policja

Do zatrzymania doszło niedaleko trasy K-92. Droga w rejonie miejscowości Stok w woj. lubuskim stanowi główny szlak komunikacyjny prowadzący z centralnej Polski w kierunku zachodniej granicy.

Obcokrajowcy wsiadali do białego lexusa. Widząc to, świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wkroczyli do akcji. Zatrzymano pięcioro obywateli Wietnamu w wieku od 16 do 38 lat. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych.

REKLAMA

Pracę policji utrudniała bariera językowa. Zatrzymani posługiwali się tylko językiem ojczystym. Okazję do złożenia wyjaśnień mieli podczas czynności procesowych z udziałem tłumacza. Wietnamczycy odpowiedzą za nielegalnie przekroczenie oraz granicy Polski. Przekazani zostali Oddziałowi Straży Granicznej w Słubicach. Następnie zostaną deportowani do ojczyzny.

Szósta zatrzymana osoba to 29-letni Armeńczyk. On także nielegalnie przebywał na terytorium Polski. 29-latek usłyszał zarzut związany z pomaganiem w nielegalnym przekroczeniu granic. Został tymczasowo aresztowano na trzy miesiące.

Zobacz też: Szalony pościg za motocyklistami. Pędzili prawie 200 km/h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij