Łukasz Dynowski
|

Lubuskie. Zatrzymano Wietnamczyków. Chcieli się dostać do Niemiec

69 reakcji
0
0
69
Podziel się

Policja w Świebodzinie (woj. lubuskie) zatrzymała obywatela Armenii, który usiłował pomóc obcokrajowcom w nielegalnym przedostaniu się z Polski do Niemiec. Zatrzymano też pięciu Wietnamczyków, którzy dzięki jego pomocy, chcieli dotrzeć do Niemiec.

lubuskie świebodzin wietnamczycy niemcy armenia
lubuskie świebodzin wietnamczycy niemcy armenia (Lubuska Policja)

Do zatrzymania doszło niedaleko trasy K-92. Droga w rejonie miejscowości Stok w woj. lubuskim stanowi główny szlak komunikacyjny prowadzący z centralnej Polski w kierunku zachodniej granicy.

Obcokrajowcy wsiadali do białego lexusa. Widząc to, świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wkroczyli do akcji. Zatrzymano pięcioro obywateli Wietnamu w wieku od 16 do 38 lat. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych.

Pracę policji utrudniała bariera językowa. Zatrzymani posługiwali się tylko językiem ojczystym. Okazję do złożenia wyjaśnień mieli podczas czynności procesowych z udziałem tłumacza. Wietnamczycy odpowiedzą za nielegalnie przekroczenie oraz granicy Polski. Przekazani zostali Oddziałowi Straży Granicznej w Słubicach. Następnie zostaną deportowani do ojczyzny.

Szósta zatrzymana osoba to 29-letni Armeńczyk. On także nielegalnie przebywał na terytorium Polski. 29-latek usłyszał zarzut związany z pomaganiem w nielegalnym przekroczeniu granic. Został tymczasowo aresztowano na trzy miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

69
0
0
KOMENTARZE
(69)
Bronić granic...
4 miesiące temu
Po co ich tu zatrzymywać. Tylko koszty dla nas. Należy zatrzymać przemytników, którzy mieszkają w UE i mają prawo przyjeżdżać do Polski albo mieszkają w Polsce i wydalić z zakazem wjazdu ale najpierw skonfiskować lewy majątek.
tor hek
4 miesiące temu
A 2 do 5 mln (nikt nie wie ilu ich jest ) Ukraińców to są u nas legalnie ?????
kik
4 miesiące temu
niech diabli wezmą tę UE
KASIA
4 miesiące temu
A czy wszyscy Ukraińcy ktorzy są w POLSCE, to LEGALNIE przybyli do naszego Kraju??? Kto ich sprawdza. Czy Ukraińcy sprowadzani do POLSKI sa rejestrowani w bazie danych, czy są sprawdzani pod względem przestępczości, kim byli, co robili w swoim Kraju, za co siedzieli w więzieniach i jakie popełnili przestępstwa. Kto jest odpowiedzialny za sprowadzanie bandytów Ukraińskich do POLSKI. Polska staje się dzikim krajem tak jak USA. Mafie, bandytyzm, rozboje, GWAŁTY, NAPADY, MORDERSTWA, PRZEMYT BRONI, PRZEMYT NARKOTYKÓW, pijaństwo, wypadki drogowe spowodowane przez Ukraińców w POLSCE??? Coraz więcej bandytów Ukraińskich siedzi w POLSKICH więzieniach na KOSZT POLSKICH PODATNIKÓW, a teraz sprowadza się niezliczoną ilosć obcych nam KULTUROWO ludzi???, bez jakichkolwiek weryfikacji pod względem przestępoczości. czy była ZGODA Narodu Polskiego???? My Polacy mamy prawo domagać się odizolowania się od złych ludzi! i deportowania ich z zakazem wjazdu do POLSKI??? 
Piada
4 miesiące temu
Czyli wniosek jest jeden za mało kontroli dokumentów obcokrajowców na terenie Polski
Najnowsze komentarze (69)
swiadek
4 miesiące temu
Coraz wiecej dzikich na naszych ulicach , a policja nie zatrzymuje ich , nie kontroluje dokumentów bo ma zakaz.
Hdkk
4 miesiące temu
Dziwi mnie, ze ich nie puszczono i nie powiadomiono kolegów w brd.
oyuy
4 miesiące temu
jezus byl bialym polakiem
Gggg
4 miesiące temu
Brawo, tak z nimi postepowac, nielegali i deportacja, brawo
gość
4 miesiące temu
wietnamczycy nielegalnie przedostali się do Polski ???? a jakim to sposobem???? tylko wizy pozwolą zatrzymać ten dziki exodus,przepływający przez dziurawą granicę z Ukrainą, która w UE jeszcze nie jest,po cholerę nam takioe kłopoty????
@@$#
4 miesiące temu
Ale w wietnamie jest ok?Czy jak?
ice
4 miesiące temu
To biedni emigranci jeżdżą Lexusami?
ffff
4 miesiące temu
to tren od kóz czaskowskiego?
fil
4 miesiące temu
Jak jest chroniona wschodnia granica?Co ci ludzie tu robią?
Hmm...
4 miesiące temu
"Wietnamczycy odpowiedzą za nielegalnie przekroczenie oraz granicy Polski." - Co?
tak trzymać
4 miesiące temu
Dochtory i inżyniery lexusami do Polski przyjeżdzają.
er
4 miesiące temu
albo Armenin
er
4 miesiące temu
może Ormańczyk
Alek
4 miesiące temu
no i po co ich zatrzymali ? teraz w ośrodku będziemy za nich płacić.. A tak by sobie wyjechali i byłby luz !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić