Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Ludzie ostentacyjnie palą buty Nike

238
Podziel się

Amerykanie protestują przeciwko sportowcowi, który został twarzą nowej kampanii Nike'a. Zrobiło się gorąco.

Ludzie ostentacyjnie palą buty Nike
(twitter.com)
bEJrxWwR

Colin Kaepernick został twarzą kampanii "Just do it". Wielu klientom marki Nike nie spodobała się decyzja firmy, a niektórzy manifestują to w dosyć dramatyczny sposób - infromuje portal LADbible.

Palą buty w proteście. Na Twitterze coraz większą popularnością cieszą się hasła #JustBurnIt i #BoycottNike, którym towarzyszą zdjęcia lub nagrania z niszczenia ubrań marki Nike.

bEJrxWwT

Footbollista wywołał burzę w 2016 roku. Kaepernick rozpoczął protest, który miał bardzo skromną formę, ale wywoływał skrajne emocje: klęczał w czasie hymnu narodowego, zamiast stać. Sportowiec i jego naśladowcy są od tego czasu na celowniku m.in. Donalda Trumpa, który żądał usunięcia ich z ligi.

Nie mogę stać i okazywać szacunku fladze państwa, które uciska czarnych i kolorowych - wyjaśnił swoje zachowanie Kaepernick.

Wielu oskarża go o brak szacunku wobec Stanów Zjednoczonych. Niektórzy komentatorzy uważają, że sport powinien być wolny od polityki. Inni sądzą, że sportowiec może, a nawet powinien korzystać ze swojej popularności, nagłaśniając problemy, które są dla niego ważne.

bEJrxWwZ

Zacięcie dramatyczne widać po obu stronach barykady. Przeciwnicy Kaepernicka twierdzą, że niszczenie ubrań Nike'a jest ich patriotycznym obowiązkiem. Za to internauci popierający protest sportowca porównują palenie butów do palenia krzyży, co wnosi dyskusję na jeszcze wyższy poziom abstrakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJrxWxu
KOMENTARZE
(238)
No Logo - prz...
3 lata temu
Swoja sroga bardzo ciekawe, ze protestuja przeciwko sportiwcowi w kampanii Nike'a palac buty, a nie protestowali latami z powodu fabryk Nike'a w Azji, w ktorych pracownicy za stawki glodowe w warunkach zezwierzecenia pracowali. Ot, logika Hamerykanow.
Edek
3 lata temu
Nasz prezydent klęczy na co drugim zdjęciu i nie ma problemu , a USA mają problem że sportowiec klęknął
Jerzy Michala...
3 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Czy we Wrocławiu jest wystarczająca liczba boisk do gry w piłkę nożną?
bEJrxWxv
Tosiek
3 lata temu
A kogo to obchodzi
Bez sensu
3 lata temu
Bez sensu Xd
Falcon.
3 lata temu
Teraz Adidasy, Pumy i NB. Nike do ogniska.
dsgf
3 lata temu
Niezły deal, wykupią wszystko żeby tylko moc sobie zapalić.
poi
3 lata temu
nie ważne że spalili - ważne ze wcześniej kupili a wiec dali zarobić temu molochowi
oreł polskie
3 lata temu
lecem kupić, nie lubie trompa i hameryki, to se buty kupie, a co :D
Ej
3 lata temu
Reebok I Adidas sa Jackie?
bronco
3 lata temu
jeśli czarny uciskany jest w państwie w którym istnieje program afirmacyjny dla jemu podobnych, w państwie w którym robiąc filmy w których bohaterami są czarni naukowcy, prawnicy, artyści i wszelkiej maści intelektualiści w liczbie przekraczającej realne odsetki, robi się propagandę czarnemu ludowi jak nikt inny na świecie, to co wygaduje ten czarny? Jeśli mu xle w USA niech jedzie do Liberii - tam wracali potomkowie czarnych niewolników żeby stworzyć raj dla czarnych. Niech zobaczy jak żyje się ludziom w Liberii. Rzut beretem dalej jest Sierra Leone, również znane z nieciekawej historii.
hhhh
3 lata temu
A takie dobre majty sprzedajią.
artur
3 lata temu
przyjmę każda ilość nowych NIke do spalenia . Adres : Warszawa al Niepodległych Bohaterów 2 a
bEJrxWxn
wjkrzy
3 lata temu
Oto cała Ameryka. Głupole kompletne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić